Facebook Google+ Twitter

Wraca Polska Partia Piratów

  • Źródło: Gość dnia
  • Data dodania: 2013-02-18 15:41

Za postanowieniem Sądu Okręgowego w Warszawie do rejestru polskich partii politycznych pod numerem 328 wpisana została Polska Partia Piratów.

To już druga w historii próba sformalizowania działań ruchu pirackiego w Polsce, bo Polska Partia Piratów została zarejestrowana już w 2007, po czym wykreślona z ewidencji w 2009.

Członkowie partii zapraszają do współpracy wszystkich chętnych, dla których istotne są kwestie wolności dostępu do informacji. Bowiem za nadrzędny cel partia stawia sobie walkę o powszechny dostęp do dóbr kultury, wiedzy i edukacji, a także o wolność słowa i informacji. Działalność partii koncentruje się wokół problemów związanych z własnością intelektualną, cyfryzacją, a także ochroną prywatności obywateli.

W najbliższych dniach na stronie internetowej partiapiratow.org.pl pojawią się deklaracje członkowskie dla chętnych do wstąpienia w szeregi PPP. Wsparcie nowych członków będzie potrzebne, ponieważ partia ma ambitne plany stworzenia Europejskiej Partii Piratów, która koordynowałaby wybory do Europarlamentu w 2014 roku. Trwają właśnie pierwsze ustalenia oraz prace nad statusem partii na szczeblu europejskim, a za kilka tygodni właśnie w Polsce odbędzie się europejska konferencja PP-EU.

Ruch piracki, zarejestrowany formalnie bądź nie, działa aktywnie w wielu państwach, a szwedzka Piratpartiet ma dwoje przedstawicieli w Parlamencie Europejskim.

Polskich aktywistów o pirackim światopoglądzie zjednoczyła zwłaszcza wspólna idea zablokowania podpisania umowy ACTA przez polskie władze, kiedy to działacze wyszli na ulice i wspólnie zaprotestowali przeciwko ograniczeniu naszych swobód obywatelskich w dostępie do kultury i wolności informacji.
(Magdalena Pietroń)

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

Partie to jak religie. Porozmawiaj z ich wyznawcami, to powiedzą ci, że to najlepsza partia pod słońcem. Najsprawiedliwsza, najbardziej altruistyczna no i oczywiście dająca gwarancje na rozwój gospodarczy, w odróżnieniu do "reszty świata"...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Powodzenia!

Art. 54 Konstytucji RP (Tekst uchwalony w dniu 2 kwietnia 1997 r. przez Zgromadzenie Narodowe):

1.- Każdemu zapewnia się wolność wyrażania swoich poglądów oraz pozyskiwania i rozpowszechniania informacji.

2.- Cenzura prewencyjna środków społecznego przekazu oraz koncesjonowanie prasy są zakazane. Ustawa może wprowadzić obowiązek uprzedniego uzyskania koncesji na prowadzenie stacji radiowej lub telewizyjnej.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Jeśli chcesz dodawać komentarze, musisz się zalogować.

Najpopularniejsze

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.