Facebook Google+ Twitter

Wraca Polska Partia Piratów

  • Źródło: Gość dnia
  • Data dodania: 2013-02-18 15:41

Za postanowieniem Sądu Okręgowego w Warszawie do rejestru polskich partii politycznych pod numerem 328 wpisana została Polska Partia Piratów.

To już druga w historii próba sformalizowania działań ruchu pirackiego w Polsce, bo Polska Partia Piratów została zarejestrowana już w 2007, po czym wykreślona z ewidencji w 2009.

Członkowie partii zapraszają do współpracy wszystkich chętnych, dla których istotne są kwestie wolności dostępu do informacji. Bowiem za nadrzędny cel partia stawia sobie walkę o powszechny dostęp do dóbr kultury, wiedzy i edukacji, a także o wolność słowa i informacji. Działalność partii koncentruje się wokół problemów związanych z własnością intelektualną, cyfryzacją, a także ochroną prywatności obywateli.

W najbliższych dniach na stronie internetowej partiapiratow.org.pl pojawią się deklaracje członkowskie dla chętnych do wstąpienia w szeregi PPP. Wsparcie nowych członków będzie potrzebne, ponieważ partia ma ambitne plany stworzenia Europejskiej Partii Piratów, która koordynowałaby wybory do Europarlamentu w 2014 roku. Trwają właśnie pierwsze ustalenia oraz prace nad statusem partii na szczeblu europejskim, a za kilka tygodni właśnie w Polsce odbędzie się europejska konferencja PP-EU.

Ruch piracki, zarejestrowany formalnie bądź nie, działa aktywnie w wielu państwach, a szwedzka Piratpartiet ma dwoje przedstawicieli w Parlamencie Europejskim.

Polskich aktywistów o pirackim światopoglądzie zjednoczyła zwłaszcza wspólna idea zablokowania podpisania umowy ACTA przez polskie władze, kiedy to działacze wyszli na ulice i wspólnie zaprotestowali przeciwko ograniczeniu naszych swobód obywatelskich w dostępie do kultury i wolności informacji.
(Magdalena Pietroń)

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

Partie to jak religie. Porozmawiaj z ich wyznawcami, to powiedzą ci, że to najlepsza partia pod słońcem. Najsprawiedliwsza, najbardziej altruistyczna no i oczywiście dająca gwarancje na rozwój gospodarczy, w odróżnieniu do "reszty świata"...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Powodzenia!

Art. 54 Konstytucji RP (Tekst uchwalony w dniu 2 kwietnia 1997 r. przez Zgromadzenie Narodowe):

1.- Każdemu zapewnia się wolność wyrażania swoich poglądów oraz pozyskiwania i rozpowszechniania informacji.

2.- Cenzura prewencyjna środków społecznego przekazu oraz koncesjonowanie prasy są zakazane. Ustawa może wprowadzić obowiązek uprzedniego uzyskania koncesji na prowadzenie stacji radiowej lub telewizyjnej.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.