Facebook Google+ Twitter

Wraca stare, jare i rozpalające głowy

I mamy po wyborach powrót do polskiej "normalności". Proponuję chwilę zadumy i konkurs dla zacietrzewionych. Ja funduję nagrodę. Premiowany będzie nawet ostatni trafny głos. Konkurs tylko 12 godzin po opublikowaniu:).

Słowo przeciwko słowu. Ocena końcowa w zależności od punktu siedzenia. Triumfalizm, ostracyzm, depresja dwubiegunowa w starciu z rzeczywistością jak orkan przechodzi przez W24. Bo nie przez kraj, z małymi wyjątkami, gdzie trwa okres–dla jednych wypoczynku, dla innych pracy. Życie toczy się dalej. Najbliższe wybory jesienią, następne w 2011 roku. Życie nie ogląda się do tyłu. Zapisuje i odlicza dzień po dniu. Dla rozgrzanych (okropne są te upały, w cieniu ok. 40 stopni) szczególnie głoszących przeinaczaną prawdę, kilka cytatów. Jak konkurs to konkurs, żadnych bliższych danych.:)

"...Kończący się rok był rokiem szybkiego wzrostu gospodarczego, był rokiem umacniania się pozycji Polski na arenie międzynarodowej. Z tego punktu widzenia był to bardzo dobry rok dla naszej Ojczyzny. Szybko spadało bezrobocie - choć w dalszym ciągu pozostaje istotnym problemem. Wzrastał poziom inwestycji. W rankingu międzynarodowym Polska jest jednym z najatrakcyjniejszych miejsc dla inwestowania. Wydaje się, że nasz kraj bardzo dobrze korzysta z szansy jaką było przystąpienie do Unii Europejskiej..."


"...Ważne rocznice bardzo dobrze uświadamiają nam czym jest Ojczyzna, nasz wspólny kraj, który dziedziczymy po przodkach, i który powinniśmy w jak najlepszym stanie przekazać naszym potomkom. W moim noworocznym przesłaniu, chciałbym powtórzyć to, co mówiłem Rodakom podczas wielu spotkań w całym kraju. Polska jest jedna. Od Świnoujścia do Ustrzyk Górnych, od Puńska po Bogatynię jesteśmy jednym państwem. Mamy różne przekonania i aspiracje, nierzadko różne pochodzenie, czasem także wyznanie, ale wszyscy jesteśmy córkami i synami Najjaśniejszej Rzeczpospolitej...".

"...Ubiegły rok, choć pierwszy w długiej serii nie wyborczy, był rokiem gorących sporów politycznych. Wiem, że nie ograniczają się one wyłącznie do Parlamentu czy mediów, często dzielą przyjaciół i krewnych. Spór, debata jest istotą demokracji–w tym nie ma nic złego. Ale jeśli w ciągu 12 nadchodzących miesięcy znów nie zabraknie nam tematów do polemik, to zawsze pamiętajmy, że naszym wspólnym celem powinno być dobro Polski. Starajmy się dostrzec w drugim człowieku po prostu Rodaka, który ma prawo do innych przekonań...".

"...Zaczyna się już drugie dziesięciolecie lat dwutysięcznych. Ten rok, który minął był rokiem niełatwym. Musieliśmy sprostać wyzwaniom, które były związane ze stanem gospodarki światowej i mogę tutaj Wam, drodzy Rodacy, najserdeczniej pogratulować. To Waszemu wysiłkowi, Waszemu optymizmowi zawdzięczamy to, że Polska wyszła z kryzysu prawie obronną ręką. Rozwój był wolniejszy niż w poprzednich latach, ale jednak był, bezrobocie wzrosło, ale nie zmieniło się w sposób zasadniczy. To wszystko jest sukcesem Polski, a Polska to właśnie Wy, drodzy Rodacy. Waszym talentom, Waszym zdolnościom zawdzięczamy to, co powoduje, że znajdujemy się w najlepszej sytuacji ze wszystkich państw Unii Europejskiej. Bardzo serdecznie za to dziękuję...".


"...Wszystkiego najlepszego..."

To słowa autora powyższych cytatów. Wszystko ku otrzeźwieniu gorących umysłów i spojrzeniu prawdzie w oczy. Skrzynka piwa za pierwsze trafne wytypowanie autora cytatów.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (5):

Sortuj komentarze:

Jesteś bardzo miły, Irku.))
Dziękuję bardzo.))

Komentarz został ukrytyrozwiń

Spełnienie życzenia przyjemność mi sprawi:).

Komentarz został ukrytyrozwiń

Naprawdę?! ojej, dzięki Irku.))
Cieszę się bardzo.))
To zamiast piwa, poproszę butelkę dobrego wina.!))

Komentarz został ukrytyrozwiń

Lidko, dotarł. Skrzynka - pełna piwa - jest Twoja. Gratuluję:). Markę piwa Ty wybierasz:).

Komentarz został ukrytyrozwiń

Wiem i wysyłam już maila.))

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.