Facebook Google+ Twitter

Wrak Costa Concordii pozostanie do września na miejscu katastrofy?

Władze wyspy Giglio w Toskanii zaapelowały o pozostawienie do września wraku promu Costa Concordia w miejscu jego katastrofy. Wszystko przez sezon turystyczny.

 / Fot. By Rvongher / Wikimedia Commons (Own work) [CC-BY-SA-3.0 (http://creativecommons.org/licenses/by-sa/3.0)], via Wikimedia CommonsWycieczkowiec Costa Concordia uległ katastrofie w styczniu 2012 r. W jej wyniku śmierć poniosło 32 osoby. Operację usunięcia wraku leżącego u wybrzeży Giglio zaplanowano na czerwiec, ale burmistrz Sergio Orteli uznał, że może ona niekorzystnie wpłynąć na, i tak mały, ruch turystyczny.

Apel władz lokalnych zdumiał szefa włoskiej obrony cywilnej, która odpowiada za organizację akcji. Franco Gabrielli przypomina, że przygotowania trwają od wielu miesięcy. Jego zdaniem prośba burmistrza to element kampanii wyborczej. W maju polityk ma starać się o reelekcję.

Nie wiadomo gdzie trafi wrak Costa Concordii.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Zdjęcie jest nieaktualne. Statek już od dawna stoi. akcja podniesienia go udała się. Obecnie nie jest on już atrakcją taką jak był wrakiem leżącym na skałach.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.