Facebook Google+ Twitter

Wrak spalonego "Vincenzo Florio" został zacumowany w porcie

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-05-31 07:36

Wrak promu "Vincenzo Florio", który zapalił się w piątek o świcie w drodze z Neapolu do Palermo, został zacumowany przy falochronie przed wejściem do portu w stolicy Sycylii. Statku nie pozostawiono na redzie z obawy, że mógłby pójść na dno, co byłoby groźne dla środowiska. Trwający ponad dobę pożar zniszczył niemal doszczętnie statek.

Pobieżne oględziny, jakie przeprowadzili na pokładzie eksperci straży pożarnej i kapitanatu portu w Palermo oraz przedstawiciele armatora, kontrolowanej przez państwo spółki "Tirrenia", potwierdzają hipotezę, że ogień wydostał się z ładowni. Najprawdopodobniej był wynikiem krótkiego spięcia w ciężarówce chłodni.

Prom przewoził 50 TIR-ów i 104 samochody osobowe, które całkowicie spłonęły. Na pokładzie w czasie ostatniego rejsu było 513 pasażerów i 53 członków załogi. Po zejściu na ląd 50 osób zgłosiło się do szpitala. Wszyscy, poza dwójką dzieci pozostawionych na obserwacji, powrócili już do swych domów.

Dziesięcioletni prom "Vincenzo Florio" palił się już raz w morzu w 2004 roku. Wtedy, prokuratura podejrzewająca, że doszło do umyślnego podpalenia, umorzyła śledztwo z braku dowodów.
JS

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Jeśli chcesz dodawać komentarze, musisz się zalogować.

Najpopularniejsze

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.