Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

35662 miejsce

Wraki samochodów znikną z wrocławskich ulic

Od lutego we Wrocławiu, na terenie Zarządu Dróg i Utrzymania Miasta zacznie działać parking, na który zwożone będą samochody bez tablic rejestracyjnych, lub takie, których stan wskazuje, że od dawna nie były używane. Wraki do wywózki wskazywać będzie Straż Miejska. Na parkingu, którego budowa kosztowała ponad 120 tysięcy złotych, zmieści się 40 samochodów.

Zdjęcie: Na parkingu samochody będą czekały na swojego właściciela przez pół roku.Jeśli w tym czasie właściciel nie odbierze swojej własności, oczywiście po pokryciu kosztów transportu na lawecie i parkowania, pojazd zostanie zlicytowany lub zezłomowany. Na zdjęci
Na parkingu samochody będą czekały na swojego właściciela przez pół roku.Jeśli w tym czasie właściciel nie odbierze swojej własności, oczywiście po pokryciu kosztów transportu na lawecie i parkowania, pojazd zostanie zlicytowany lub zezłomowany. Na zdjęci

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (7):

Sortuj komentarze:

Jarku, niedaleko mojego domu stały trzy takie zardzewiałe graty. Nawet miałam ochotę zrobić im zdjęcia. Ale już ich tam nie ma - albo schowali je właściciele, albo stoją już na rzeczonym parkingu :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Czyli jak rozumiem nie mogę wymontować z malucha silnika, skrzyni biegów oraz foteli i wszystkiego innego przydatnego prócz blachy i zastąpić ich grzejnikami oraz piecem CO. Cóż, szkoda...

ps. drobna uwaga: Z tego co mi wiadomo w języku polskim nie występuje takie słowo jak tylni, jest to nieprawidłowa forma wyrazu tylny.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Waga w skupie musi się zgadzać z masą własną pojazdu. Niedobory można uzupełnić, ale złomem tylko tzw."samochodowym". Jeśli wykrecisz np.alternator,lub rozrusznik, możesz to zastąpić jakąś inną, tańszą częścią, nie koniecznie od tego samochodu, może to byc nawet tylni most od kamaza :-), najważniejsze, żeby się waga zgadzała i żeby pozostało coś z tego samochodu a w szczególności karoseria na której są nr.nadwozia.O OC upomni się napewno zakład ubezpieczeniowy za okres w którym miałeś zarejestrowany samochód a w którym masz zaległości za składki.Jeśli już wyrejestrujesz samochód,nie zapomnij niezwłocznie powiadomić o tym ubezpieczyciela. Masz na to chyba o ile dobrze pamietam 30 dni.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Czyli najpierw opłacić OC a potem wyrejestrować czy na odwrót?
A można tak wyrejestrować "na części"? bo w formie części to przypuszczam iż jest kilka razy więcej warty;) czy musi być to cały pojazd czy wystarczy że się waga w skupie zgadzać i niedobory można uzupełnić np grzejnikami?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Zezłomuj go.Odbierz na złomie odpowiednie zaświadczenie i wyrejestruj.Będziesz niestety musiał uregulowac zaległe składki OC. Zrób to jak najszybciej, bo dopóki pojazd jest zarejestrowany,nie ważne czy jeżdzi czy nie, masz obowiazek opłacać OC.
Możesz też dać ogłoszenie ,że oddasz go komuś za darmo.Może ktoś weżmie na części.Spiszesz umowę kupna sprzedaży i też go wyrejestrujesz.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Skoro poruszony został temat takich stojących długo samochodach to ja mam takiego "grata" pod domem.
Stoi w miarę kompletny (i teoretycznie na chodzie-przejechałem nim kawałek jesienią) pod moim domem(w ogrodzie) i nie wiem co z nim zrobić tym bardziej że niestety jestem jego właścicielem. Stoi bo pieniędzy ani czasu czy też chęci na niego nie mam a i z oporowa nie tak łatwo się wydostać...
Sprzedać to go nie sprzedam bo chyba tylko muzeum kupiłoby trzydziestoletniego fiata 126p
Ubezpieczenie okazuje się od roku nieopłacone jak się właśnie dowiedziałem od babci która opłaca prawie wszystkim w rodzinie ubezpieczenia, dowód rejestracyjny leży gdzieś w jednej z przepastnych szuflad a ja w zasadzie to nie wiem co z tym cholerstwem zrobić -więc zadam Wam pytanie często słyszane za czasów życia tego pojazdu: "towarzysze pomożecie?"

Komentarz został ukrytyrozwiń

Ciekawa informacja.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.