Facebook Google+ Twitter

Wraz z nowym rokiem szkolnym - nowy rozkład PKP

1 września zacznie obowiązywać nowy rozkład jazdy pociągów. Jednym z powodów aktualizacji rozkładów jest kolejny etap prac modernizacyjnych na torach. Największych utrudnień należy spodziewać się na trasach z Warszawy do Gdańska, Katowic, Krakowa czy Poznania. Podróżujący ze stolicy Wielkopolski do Wrocławia także nie będą mieli łatwo.

Dworzec PKP Wrocław Główny / Fot. Użytkownik: Vorwerk, Własność Publiczna, wikipedia.plJak informuje Polska Agencja Prasowa aktualizacja rozkładu jazdy nastąpi 1 września br. Związane jest to z modernizacją niektórych linii kolejowych. Według planu prace mają rozpocząć się na początku września i potrwają do połowy grudnia. Utrudnień należy spodziewać się przede wszystkim na trasach z Warszawy do Gdyni, Katowic, Krakowa, Poznania oraz z Poznania do Wrocławia. Na tych trasach pociągi będą kursowały wahadłowo po jednym torze.

Pociąg InterRegio Wrocław-Świnoujście / Fot. H.Ciszewska-Czyż, GNU 1.2, wikipedia.plW pierwszym tygodniu września prawdziwej drogi przez mękę powinni spodziewać się pasażerowie udający się z Warszawy do Gdyni oraz z Warszawy do Krakowa. Od 1 do 7 września pociągi z Warszawy do Krakowa jadące Centralną Magistralą Kolejową pojadą przez Katowice. Jednocześnie część połączeń na tej trasie zostanie odwołana. Powód: wymiana rozjazdów na stacji Starzyny. Zmiany nie obejmą pociągów relacji Warszawa-Kraków jadących przez Kielce oraz Radom. Pociągi udające się z Warszawy do Gdyni poprowadzone zostaną objazdem przez Bydgoszcz ze względu na wymianę konstrukcji mostu koło Iławy.

Pociąg InterCity / Fot. Radosław Drożdżewski, GNU 1.2, wikipedia.plRozkład obowiązujący od 1 września do 10 grudnia będzie się okresowo zmieniał. Pociągi należące do spółki PKP Intercity w tym okresie ze stolicy do Trójmiasta pojadą przez Toruń i Iławę, zaś pominą stacje: Ciechanów i Działdowo. W związku z objazdem należy spodziewać się około 8-godzinnej podróży z Warszawy do Gdyni.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Oświecony
  • Oświecony
  • 28.08.2011 12:35

Oni powinni zmieniać rozkład co kwartał. Ludzie przyzwyczaili by się do bałaganu i zamieszania. Spowszechniało by to, że nie wiadomo kiedy, jaki pociąg, do kąd i z jakiego peronu odchodzi. Na pewno przestali by ludzie narzekać.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Zobacz także:

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.