Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Wraz z nowym rokiem szkolnym - nowy rozkład PKP

Rafał Grząślewicz
Rafał Grząślewicz
Dworzec PKP Wrocław Główny
Dworzec PKP Wrocław Główny Użytkownik: Vorwerk, Własność Publiczna, wikipedia.pl
1 września zacznie obowiązywać nowy rozkład jazdy pociągów. Jednym z powodów aktualizacji rozkładów jest kolejny etap prac modernizacyjnych na torach. Największych utrudnień należy spodziewać się na trasach z Warszawy do Gdańska, Katowic, Krakowa czy Poznania. Podróżujący ze stolicy Wielkopolski do Wrocławia także nie będą mieli łatwo.

Jak informuje Polska Agencja Prasowa aktualizacja rozkładu jazdy nastąpi 1 września br. Związane jest to z modernizacją niektórych linii kolejowych. Według planu prace mają rozpocząć się na początku września i potrwają do połowy grudnia. Utrudnień należy spodziewać się przede wszystkim na trasach z Warszawy do Gdyni, Katowic, Krakowa, Poznania oraz z Poznania do Wrocławia. Na tych trasach pociągi będą kursowały wahadłowo po jednym torze.

W pierwszym tygodniu września prawdziwej drogi przez mękę powinni spodziewać się pasażerowie udający się z Warszawy do Gdyni oraz z Warszawy do Krakowa. Od 1 do 7 września pociągi z Warszawy do Krakowa jadące Centralną Magistralą Kolejową pojadą przez Katowice. Jednocześnie część połączeń na tej trasie zostanie odwołana. Powód: wymiana rozjazdów na stacji Starzyny. Zmiany nie obejmą pociągów relacji Warszawa-Kraków jadących przez Kielce oraz Radom. Pociągi udające się z Warszawy do Gdyni poprowadzone zostaną objazdem przez Bydgoszcz ze względu na wymianę konstrukcji mostu koło Iławy.

Rozkład obowiązujący od 1 września do 10 grudnia będzie się okresowo zmieniał. Pociągi należące do spółki PKP Intercity w tym okresie ze stolicy do Trójmiasta pojadą przez Toruń i Iławę, zaś pominą stacje: Ciechanów i Działdowo. W związku z objazdem należy spodziewać się około 8-godzinnej podróży z Warszawy do Gdyni.

Kolejna zmiana nastąpi na linii Warszawa-Olsztyn. W tym przypadku pociągi z Warszawy dojadą tylko do stacji w Mławie. Tam pasażerowie będą musieli przesiąść się do autobusów komunikacji zastępczej, którymi dojadą do Olsztyna.

Niedogodności należy spodziewać się na trasie Warszawa-Przemyśl. Pociąg z Warszawy pojedzie m.in. przez Zawiercie i dojedzie tylko do Rzeszowa, skąd będzie wracał do stolicy. Zaś z Rzeszowa do Przemyśla uruchomiony zostanie pociąg zastępczy. Podróż z Warszawy do Przemyśla wyniesie ponad 10 godzin.

Ze względu na modernizację odcinka Łowicz-Kutno dłużej potrwa także podróż z Warszawy do Poznania. Tutaj podróż wyniesie około 4 godziny. Czas przejazdu pociągów na trasie Warszawa-Łódź skróci się o kilkanaście minut.

Pociągi Przewozów Regionalnych czekają zmiany na trasach: Wrocław-Poznań oraz Łowicz-Kutno. Niewielkie zmiany czekają także Koleje Mazowieckie. Będą one dotyczyły połączeń z Warszawy do Skierniewic, Działdowa oraz Łowicza.

Na trasach Pęgów-Oborniki oraz Oborniki Śląskie-Skokowa w dniach 24-25 września oraz 22-23 października całkowicie zamknięty zostanie ruch pociągów. PKP uruchomi na tych trasach autobusową komunikację zastępczą.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Wskaźnik Bogactwa Narodów, wiemy gdzie jest Polska

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na naszemiasto.pl Nasze Miasto