Facebook Google+ Twitter

Wrażenia po egzaminie gimnazjalnym

12,13 i 14 kwietnia odbywały się egzaminy gimnazjalne. Uczniowie musieli się zmierzyć z naukami humanistycznymi, matematyczno-przyrodniczymi i j.obcym. Oto kilka refleksji.

Na teście humanistycznym przeważała historia, a w niej znajomość postaci historycznych i hymnu. Wydaje się, że my Polacy powinniśmy znać go bardzo dobrze, tymczasem wskazanie różnic między nową a starą wersją sprawiło uczniom spory kłopot. Czy drugi wers hymnu zaczyna się od słowa ''póki'' czy ''kiedy''?

Na egzaminie matematyczno-przyrodniczym podchwytliwe okazało się zadanie przedostatnie o 2 kawałkach plasteliny i koralikach z nich ulepionych. Wśród innych pytań znalazły się: z fizyki o oporze, napięciu i natężeniu, z biologii o obiegu krwi, z geografii o województwach i z chemii o chemii organicznej.

Wielu uczniów liczyło na łatwiejszy egzamin. Zazwyczaj twierdzili, że przygotowywali się nie z tego co trzeba było. Byli zawiedzeni sprawdzeniem wiedzy z historii, jednak ucieszył ich temat rozprawki, która w szkole jest często ćwiczona.

Z ankiety przeprowadzonej przez internautkę sasurnet na stronie zapytaj.com.pl wynika, że ponad połowa uczniów jest niezadowolona z testu, około 15-20 proc. twierdzi, że test był prosty i dobrze im poszedł, reszta uważa egzamin za porażkę.


Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.