Facebook Google+ Twitter

Wrażenia z inauguracji sezonu 2014/2015 Teatru Studio Buffo

To jeden z najprzyjemniejszych momentów, kiedy koneser musicalowy może zobaczyć naraz fragmenty z musicali "Metro", "Romeo i Julia", "Polita". Do tego dodać śpiewających Januszów Józefowicza i Stokłosę i wieczór staje się bardzo udany.

22. sezon teatralny Studia Buffo / Fot. Studio BuffoTeatr Studio Buffo obchodzi 22 lata działalności. Z tej okazji gospodarze przygotowali koncert, na którym zaprezentowano najlepsze kawałki porywające publiczność. Piosenka "Bluzwis" z musicalu "Metro" ukazuje wielki kunszt młodych aktorów, których głosy i świetna muzyka Janusza Stokłosy zabierają zgromadzonych w świat marzeń:

"... Zawołaj znów mnie!
Daj do zdobycia wyższe cele
Trudne zadania drogi złe
Ja mogę zostać bohaterem
Nie zatrzymasz mnie.
Zawołaj znów mnie!
Daj mi pokonać większe progi
Na barykady dostać się
Ześlij mi wojnę - lecz bez wrogów.
Nie zostawiaj mnie!
Zawołaj znów mnie!"

"Metro" jest jednym z najbardziej popularnych musicali w Polsce, wręcz numer jeden na liście każdego, kto lubi ten gatunek artystyczny. Zarażający jest podczas przedstawienia zapał młodych, ambitnych ludzi, którzy nie boją się marzyć, walczą o swoje pragnienia. Widzowie już na początku koncertu mogli oderwać się od rzeczywistości i przenieść się w zupełnie inny, ciekawy wymiar.

Dyrektor artystyczny Studio Buffo dodatkowo przygotował widzom pokaz w 3D, cała pierwsza część koncertu widziana przez okulary trójwymiarowe sprawiła ogromne wrażenie. Te połączenie techniki stereoskopowej z żywym teatrem wyszło bardzo udane. Pierwszą próbę wykorzystania w spektaklu elementów technologii 3D pokazał Janusz Józefowicz w musicalu "Polita" - opowieści o Poli Negri, jedynej polskiej aktorce, która dzięki talentowi, ogromnej pracy, a także szczęściu odniosła międzynarodowy sukces w branży filmowej i stała się jedną z najpopularniejszych gwiazd Hollywood lat 20.

W trakcie wieczoru Janusz Józefowicz zapowiedział przedstawienia, które teatr Studio Buffo ma w planach. Należą do nich "Piotruś Pan" (do którego trwa casting) i "Wieczór Japoński". "Wieczory w Buffo" cieszą się ogromną popularnością. Na koncercie zaprezentowano "Wieczór Bałkański", "Wieczór Rosyjski" i "Wieczór Włoski". Muzyka i piękne wykonania utworów oczarowały publiczność. Warto dodać, że od wielu sezonów Janusz Józefowicz, Janusz Stokłosa i zespół Teatru Studio Buffo organizują wieczory z muzyką. Jest to też muzyka: żydowska, cygańska, francuska, amerykańska, latynoska i brytyjska. Tak więc zapowiedź muzyki japońskiej stanowi miłą niespodziankę do kolekcji.

Podczas koncertu inaugurującego 22. sezon teatralny publiczność zakosztowała więc muzyki różnorodnych kultur, połączonych z zaskakującą interpretacją znanych utworów. Artystom towarzyszyła specjalnie zebrana na ten wieczór orkiestra Janusza Stokłosy, dzięki czemu wieczór upłynął w atmosferze pełnej pozytywnych emocji i muzycznych inspiracji.

Janusz Józefowicz i Janusz Stokłosa zapraszają na przedstawienia / Fot. Studio Buffo

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.