Facebook Google+ Twitter

WRC 2010, czyli jazda bez trzymanki

Niedawno na półkach sklepowych zagościła gra World Rally Championship 2010. Demo rozpaliło nadzieje na to, że nareszcie ktoś zdecydował się zrobić porządną grę rajdową. Czy WRC 2010 może być rajdowym odpowiednikiem Gran Turismo?

Screen z gry WRC 2010. Fot: Materiały producenta. / Fot. Black BeanWorld Rally Championship jest piątą odsłoną serii licencjonowanych gier opracowanych przez studio Black Bean. Na tę część przyszło nam czekać aż pięć lat. Jest to jedna z najbardziej uznanych serii obok Colin McRae Rally, Richard Burns Rally oraz Rallisport Challenge. Pozostaje jednak pytanie, czy jest tak samo dobra, jak jej poprzedniczki.

Zmierz się z najlepszymi


Jak już zdążyliście zauważyć gra jest licencjonowana, a co za tym idzie można stanąć do walki z takimi sławami, jak Sebastian Loeb, Kimi Raikkonen czy Petter Solberg. Mamy do dyspozycji oryginalne trasy z sezonu 2010 oraz całą gamę licencjonowanych samochodów z różnych klas. Wiele osób ucieszy także fakt możliwości startowania ekstremalnymi maszynami z lat 80., czyli słynnej grupy B.

Menu, czyli podano do stołu


Gra oferuje kilka opcji rywalizacji. Pierwsza z nich to tryb kariery, czyli Road to WRC. Screen z gry WRC 2010. Fot. Materiały producenta. / Fot. Black BeanZaczynamy oczywiście jako nikomu nieznany kierowca startujący w rajdach amatorskich i naszym zadaniem jest wspinanie się po szczeblach kariery aż na sam szczyt tabeli WRC. Możemy spersonalizować zarówno swojego kierowcę, jak i pilota ustawiając jego imię, nazwisko oraz narodowość. W przypadku pilota wybieramy także jego płeć. Oczywiście za każdy start otrzymujemy wynagrodzenie, które jest adekwatne do osiągniętych wyników.

Jeżeli chcemy od razu zostać rzuceni w wir walki, możemy wybrać opcję przejazdu pojedynczego odcinka specjalnego. Wybieramy ulubionego kierowcę, samochód, trasę i w drogę.

Jest także tryb Time Attack, czyli wyścig z czasem. To z myślą o tych, którzy chcą być jak najszybsi na danym odcinku specjalnym. Ciekawostką jest możliwość ściągnięcia powtórek najlepszych przejazdów (w zależności od platformy, na której gramy) z Playstation Network, Xbox Live i GameSpy.

Osoby, które nigdy nie miały styczności z grami rajdowymi powinny zainteresować się uczestnictwem w Rally Academy. Nauczymy się tam pokonywania różnego rodzaju zakrętów, na różnych rodzajach nawierzchni i w zróżnicowanych warunkach pogodowych. Jednak akademia ma jeden duży minus - nie ma tu żadnych samouczków, dzięki którym gracz mógłby zobaczyć jak najlepiej wykonać dane zadanie.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.