Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

23109 miejsce

Wreck Expedition czyli polonezem przez Europę

W kwietniu 2013 roku ruszamy na wyprawę FSO Polonezem Atu Plus. Zamierzamy pokonać 3,2 tys. km, jadąc z Gdyni przez Niemcy, Holandię, Belgię, Francję, Anglię, Irlandię, aż do New Town Abbey w Północnej Irlandii.

Logo Wyprawy / Fot. Kamil ĆwiklińskiLogo Grupy FSO Pomorze / Fot. FSO PomorzeZacznijmy od odpowiedzi na pytanie: "Kim jesteśmy?"
Pomimo upływu lat, od zamknięcia fabryki FSO zainteresowanie Polską motoryzacją przekazywane jest z pokolenia na pokolenie i trwać będzie w naszych sercach tak długo jak żyjemy. Razem z wieloma fanami marki FSO tworzymy młodzieżową (i nie tylko) grupę FSO Pomorze.

Przedstawiciele tej grupy w składzie: Kamil Ćwikliński - organizator, Andrzej Gajewski - mechanik oraz Jakub Zackiewicz, biorą udział we Wreck Expedition.
Ponadto wiele osób spoza grupy pomaga nam w przygotowaniu auta, promocji wydarzenia, poszukiwaniu sponsorów czy prowadzeniu stron internetowych.

Nasz cel:
Mapa trasy / Fot. Kamil ĆwiklińskiZamierzamy wyruszyć w 10-dniową wyprawę polskim polonezem do Irlandii Północnej przez kraje europejskie. Po drodze odwiedzimy wielu Polaków - kiedyś zmuszonych do opuszczenia kraju "za chlebem" i zaprezentujemy im oraz ich dzieciom piękno polskiej motoryzacji. Pomijając fakt, że polska motoryzacja żyje wciąż w naszych sercach, na świecie odchodzi w niepamięć. Wzbudzimy zainteresowanie nią wśród pozostałych mieszkańców naszego globu. Dodatkowo będzie to dla nas ciekawa przygoda do przeżycia. Jednak największym wyzwaniem jest przygotowanie tego starego pojazdu do drogi oraz przemierzenie nim 3,2 tys. km.

Dlaczego akurat Irlandia?
Polska jednogroszówka zrzucona 2 lata temu z irlandzkiego klifu przez członka ekipy, a zarazem organizatora i pomysłodawcę tej wyprawy, zrodziła marzenie o ponownym odwiedzeniu tego kraju. Piękne widoki, czyste powietrze oraz styl życia mieszkańców zachwyca każdego odwiedzającego.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Zobacz także:

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.