Facebook Google+ Twitter

Wreck Expedition, czyli wyprawa 15-letnim polonezem do Irlandii

Startują w kwietniu 2013 roku. Na wyprawę wybiorą się 15-letnim polonezem. W 10 dni zamierzają przebyć 3,2 tys. km i pokonać trasę z Gdyni przez Niemcy, Holandię, Belgię, Francję, Anglię, aż do New Town Abbey w Północnej Irlandii.

 / Fot. Fot. Karol ĆwiklińskiMariusz Michalak: Kto wpadł na pomysł zorganizowania tak oryginalnej wyprawy? Czym się inspirowaliście?
Kamil Ćwikliński, organizator: Pewnej nocy przyśniło mi się jak jadę polonezem wzdłuż irlandzkiego klifu. Obudziłem się i stwierdziłem "czemu nie?". Od razu przystąpiłem do przeglądania map i już po chwili miałem opracowaną trasę. Dwa dni później mój przyjaciel stworzył stronę internetową wyprawy. Dzięki niej przygotowania posuwają się naprzód, a my znajdujemy sponsorów. Kilka dni spędziłem w różnych urzędach, ale dzięki temu wyprawa jest oficjalna i możemy reklamować się jako ekspedycja.

Nie lepiej pojechać na urlop i wypocząć w hotelu, niż udać się w tak długą trasę starym polonezem?
Andrzej Gajewski, mechanik: Wczasy w hotelu są dla leniuchów. Dla nas najlepszy wypoczynek jest w trasie. Naszą ulubioną marką jest FSO i zamierzamy pokazać piękno motoryzacji napotkanym osobom na naszej trasie.

Opowiedz więcej o uczestnikach Wreck Expedition.
Kamill Ćwikliński: Ekipa Wreck Expedition składa się nie tylko z trójki, która rusza w trasę. Poza mną, mechanikiem, drugim kierowcą, jest jeszcze nasza koleżanka Monika, która pomaga nam przy tworzeniu i aktualizowaniu strony internetowej www.pl-ie.pl. Z kolei Izabela pomaga przy promocji wydarzenia np. rozdając ulotki i naklejki, poszukując sponsorów, albo eventów, podczas których moglibyśmy zaprezentować pojazd. Ostatnio był to V Pokaz Aut w Gdańsku. Dodatkowo wspiera nas grupa FSO-Pomorze, której wszyscy jesteśmy członkami.

Czytaj dalej o wyprawie polonezem do Irlandii ---------->

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

Tylko pozazdrościć takiej podróży. :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

zdecydowanie bardziej pociągająca wizja od ogrywania snoba na hotelowym leżaku :)
Trzymam kciuki - szerokości :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.