Facebook Google+ Twitter

Wreck Expedition. Wesprzyj podróżników!

  • Źródło: Gość dnia
  • Data dodania: 2013-03-06 00:59

10 kwietnia młodzieżowa grupka fanów FSO rusza na wyprawę polonezem do Irlandii, aby przypomnieć o polskiej motoryzacji oraz wspierać polskich emigrantów. Potrzebują Waszej pomocy do realizacji celu.

Więcej informacji o Wreck Expedition znajdziesz TUTAJ!


Oklejony polonez / Fot. Kamil ĆwiklińskiAby zrealizować swój cel, miłośnicy poloneza szukają wsparcia w Internecie. Właśnie dla takich jak oni powstały portale Crowdfundingu. Tam kreatywni ludzie prezentują swoje projekty i zbierają fundusze na ich realizację oferując w zamian symboliczne nagrody. W przypadku niepowodzenia projektu, wszystkie wpłaty wracają do wspierających.

Zdjęcie do kalendarza. / Fot. Kamil ĆwiklińskiDołącz do wspierania Wreck Expedition, czyli młodych zapaleńców na portalu Polak Potrafi

Zapytaliśmy ekipę Wreck Expedition co sądzą o takiej formie wsparcia.

Czy dobrze podejrzewam, że planując wyprawę większość jej kosztów pokryliście dzięki współpracy ze sponsorami a projekt na Polapotrafi.pl ma pozwolić na domknięcie budżetu wyprawy?
Większość kosztów pokrywamy niestety z własnej kieszeni. Przygotowanie poloneza do takiej trasy to nie lada wyzwanie a sponsorzy dokładają niewiele pieniędzy, głównie wspierają nas materialnie i usługowo np. w postaci dokonania skomplikowanych wymian części czy oferując zakwaterowanie podczas wyprawy. – Izabela Krawczyk (promotor)

Czy to pierwsza taka Wasza inicjatywa związana z portalami crowdfundingowymi?
Z portalami crowdfundingowymi spotkaliśmy się pierwszy raz i to niestety dopiero niedawno. Długi czas szukaliśmy sponsorów i rozgłosu. Dopiero w jednej z gazet przeczytaliśmy o pewnym projekcie na portalu PolakPotrafi.pl, zaciekawiło nas to i też postanowiliśmy się tam zgłosić. Uważam, że jest to bardzo dobre rozwiązanie dla osób kreatywnych, podróżników i wszystkich, którzy dążą do celu a zarazem dla firm i stowarzyszeń, które chcą wesprzeć projekt i jednocześnie zareklamować się poprzez umieszczanie swojego loga. – Izabela Krawczyk (promotor)

Macie jakiś plan B? Czy jakiś inny pomysł na sfinansowanie wyprawy, gdyby na serwisie PolakPotrafi.pl nie zebrała ona wystarczających środków?
Wyprawa odbędzie się bez względu na ilość zebranych środków w portalu PolakPotrafi.pl jedynie może mieć to wpływ na długość trasy. Jeśli nie zbierzemy tej kwoty będziemy zmuszeni do skrócenia naszej trasy i nie odwiedzenia kilku polskich rodzin - Kamil Ćwikliński (organizator)

Przygotowania. / Fot. Kamil ĆwiklińskiW opisie wyprawy wspominacie o promowaniu polskiej motoryzacji w sąsiednich krajach i wizytach u Polaków tam mieszkających. To będą takie spontaniczne i towarzyskie spotkania, czy też macie już napięty plan spotkań, które będą miały charakter eventów i imprez edukacyjnych?
Odwiedzimy Polaków zgodnie z naszym planem. W każdym z państw spotkamy się z polskimi rodzinami.. Podczas tych spotkań zaprezentujemy naszą dumę na kółkach, dowiemy się, co oni chcieliby nam powiedzieć i pokazać. Być może zwiedzimy wspólnie okolice i porozmawiamy o tym co pamiętają z Polski sprzed wielu lat. Jesteśmy w trakcie nawiązywania współpracy z Muzeum Emigracji. Chcielibyśmy zebrać eksponaty takie jak stare pamiątki z Polski oraz przeprowadzić wywiady nagrane kamerą. Poza Polonią, spotkamy się po drodze również z tamtejszymi mediami. Grafik spotkań nie jest jeszcze w pełni gotowy - Kamil Ćwikliński (organizator)

Jak Pan ocenia szanse na zdobycie pieniędzy na serwisie PolakPotrafi.pl? Czy można już teraz liczyć, że uda się zebrać zakładaną wcześniej kwotę?
Nie potrafię odpowiedzieć na to pytanie. Portale tego typu są dla mnie czymś nowym i nieznanym. Z obserwacji widzę, że wiele projektów otrzymuje pełną sumę, ale też wiele nie ma tego szczęścia. Nam pozostaje być dobrych myśli.-Kamil Ćwikliński (organizator)

-Czy Pan, albo inni koledzy mają już za sobą inne, nietuzinkowe wyprawy tego typu?
Jest to moja pierwsza wyprawa tego typu. Ale mam wielu znajomych z dużym doświadczeniem. Nasz mechanik w zeszłym roku startował w Złombolu i swoim polonezem dotarł do Grecji. W tym roku zaś wyrusza na Nordkapp.
Mamy nadzieję, że następnym razem znajdziemy większą ilość sponsorów i uzyskamy pełną kwotę, aby móc ponownie wyruszyć na Wreck Expedition w przeciwnym kierunku.

Przygotowania można śledzić na oficjalnej stronie www.pl-ie.pl

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

Należy się cieszyć, że jadą polskim autem, a nie krytykować że szukają sponsorów.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Jakim cudem ktokolwiek ma odłożyć skoro w tym wieku maksymalna pensja na jaką mogę liczyć to 1400 zł z czego 1200 zł idzie na utrzymanie mieszkania. Pozostaje 200 zł za które muszę przez miesiąc się wyżywić, opłacić samochód, dojazd do pracy, a co gdybym miał jeszcze dziecko w drodze?
Skąd w takim razie brać jakiekolwiek środki na przeżycie a co dopiero na spełnianie marzeń.
Panie Andrzeju, z pańskiego komentarza wnioskuję iż powodzi się panu bardzo dobrze i zapraszam do wsparcia projektu.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.