Facebook Google+ Twitter

Wręczenie „Nagrody PSC” już w najbliższy piątek!

Już 12 kwietnia odbędzie się uroczysta gala, na której członkowie Stowarzyszenia Autorów Zdjęć Filmowych (PSC)wręczą po raz pierwszy nagrodę za najlepsze zdjęcia do pełnometrażowego filmu fabularnego.

Do „Nagrody PSC” zgłoszonych zostało 14 autorów zdjęć, z których członkowie Stowarzyszenia wyłonili finałową piątkę. O wyróżnienie powalczą: Jolanta Dylewska („W ciemności”), Ryszard Lenczewski („Kobieta z piątej dzielnicy”), Radosław Ładczuk („Jesteś Bogiem”), Piotr Sobociński Jr („Róża”) oraz Arkadiusz Tomiak („Obława”). Galę poprowadzą aktorka Magdalena Różczka oraz operator filmowy Łukasz Kośmicki.

Stowarzyszenie postanowiło również uhonorować osoby, które swoją pracą wnoszą ogromny wkład w rozwój i promocję obrazu filmowego. Zasługi laureatów „Nagrody Specjalnej PSC” za wybitne osiągnięcia w dziedzinie sztuki filmowej są nie do przecenienia. Profesor Jerzy Wójcik to jeden z najbardziej zasłużonych autorów zdjęć, współtwórca wielu uznanych dzieł polskiej kinematografii (m.in. „Eroica”, „Popiół i diament” czy „Potop”), a także współzałożyciel PSC. Krystyna Janda jest jedną z najważniejszych polskich aktorek. Jej niezapomnianie role oraz wrażliwość artystyczna wywarły ogromny wpływ na polską sztukę filmową.

PSC powstało w 1994 roku. Wśród członków Stowarzyszenia znajdują się zarówno bardzo doświadczeni twórcy, mogący poszczycić się bogatą filmografią (m.in. Witold Sobociński czy Sławomir Idziak), jak i młodzi autorzy, którzy dopiero rozpoczynają zawodową ścieżkę. Stowarzyszenie od samego początku zajmuje się aktywnym reprezentowaniem interesów środowiska, popularyzacją zagadnień związanych ze sztuką operatorską i podkreślaniem roli zdjęć w budowaniu filmowej narracji.

Gala nie mogłaby się odbyć bez pomocy sponsorów. Stowarzyszeniu wsparcia udzielili: Panavision Polska – jedna z największych w Polsce firm zajmujących się wynajmem sprzętu filmowego, Alvernia Studios, czyli najnowocześniejsza wytwórnia filmowa w Polsce, i firma Sony – producent innowacyjnego sprzętu audio-wideo.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.