Facebook Google+ Twitter

Wręczono nagrody dla wynalazców

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2008-11-24 19:49

Polskie wynalazki zaczynają odgrywać coraz poważniejszą rolę w polskim i światowym przemyśle. Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości wręczyła nagrody kolejnym wynalazcom, których projekty mają szansę wpłynąć na efektywność wielu gałęzi gospodarki.

Nagrodzone w konkursie na "Polski Produkt Przyszłości" projekty to między innymi moduł do samolotowego silnika odrzutowego opracowany przez firmę "AvioPolska" oraz linia technologiczna do odzysku surowców z opakowań wielowarstwowych stworzona przez firmę "Kamitec".

Wicepremier i minister gospodarki Waldemar Pawlak ma nadzieję, że sytuacja polskich wynalazców w najbliższym czasie zdecydowanie się poprawi dzięki wprowadzonej ustawie o innowacyjności. Jeśli firma przeznaczy 20 proc. swoich zysków na badania i rozwój, to przedsiębiorstwo może się stać instytucją o statusie centrum badawczo-rozwojowego.

"Polski Produkt Przyszłości" to konkurs, który ma promować i upowszechniać osiągnięcia twórców innowacyjnych technologii. Dzięki temu mają one szansę zaistnieć na polskim i zagranicznym rynku. W tegorocznym konkursie zgłoszono rekordową liczbę 66 innowacyjnych projektów. Konkurs odbywa się po raz dwunasty.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.