Facebook Google+ Twitter

Wręczono Tulipany Narodowego Dnia Życia

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2010-03-24 22:17

Na Zamku Królewskim w Warszawie wręczono Tulipany Narodowego Dnia Życia. Nagrodę, która w tym roku została przyznana po raz pierwszy otrzymały osoby, instytucje i inicjatywy promujące wartości rodzinne.

W kategorii Samorząd Przyjazny Rodzinie Tulipanem został wyróżniony Wrocław. Kapituła doceniła program "Dwa Plus Trzy i jeszcze Więcej". Zastępca dyrektora Departamentu Spraw Społecznych Dominik Golema mówi, że celem akcji jest ułatwienie rodzinom wielodzietnym dostępu do miejskich atrakcji kulturalnych i sportowych. Takie rodziny mogą liczyć na darmowe bilety wstępu w weekendy na korzystanie z takich atrakcji.

W kategorii Inicjatyw Społecznych uhonorowano Ogólnopolski Festyn Rodzinny Caritas. Ksiądz Marcin Brzeziński przypomina, że dzięki programowi podczas festynów z okazji Dnia dziecka w diecezjach w całym kraju wręczane są drobne upominki dla najmłodszych, którzy normalnie takiego prezentu by nie otrzymały.

Rafał Wieczyński odebrał Tulipana w kategorii Dzieło Kultury. Twórca filmu "Popiełuszko. Wolność jest w nas" uważa, że jest to obraz ukazujący życiorys, który powinien być wzorem dla współczesnego człowieka. Dziennikarskiego Tulipana otrzymał Krzysztof Ziemiec.

Narodowy Dzień Życia został uchwalony przez Sejm w 2004 roku. W tym roku obchody święta przebiegały pod hasłem "Dziadki - dziatkom!". Chodziło o promowanie relacji międzypokoleniowych oraz budowanie przyjaznego klimatu wokół rodziny.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.