Facebook Google+ Twitter

Wręczono Złote Taśmy 2010

  • Ewa Bo
  • Data dodania: 2011-03-06 20:56

Samodzielne Koło Piśmiennictwa Filmowego Stowarzyszenia Filmowców Polskich 1 marca 2011 r. rozdało "Złote Taśmy 2010".

Statuetki "Złote Taśmy" / Fot. Ewa Krzysiak"Lourdes" reż. Jessica Hausner; "Fish Tank" reż. Andrea Arnold. / Fot. Ewa Krzysiak"Złote Taśmy", to nagroda krytyków filmowych Stowarzyszenia Filmowców Polskich zrzeszonych w Międzynarodowej Federacji Prasy Filmowej FIPRESCI (należą do nich krytycy z 42 krajów z całego świata). Od 1985 roku przyznawana jest najlepszym filmom, które pojawiły się na polskich ekranach w minionym roku. Wśród nagrodzonych filmów polskich można wymienić dzieła Wajdy, Munka, Hasa, Zanussiego czy Kieślowskiego, a z zagranicznych: Bergmana, Felliniego, Menzla czy Formana.

Samodzielne Kolo Piśmiennictwa Filmowego Stowarzyszenia Filmowców Polskich [/b]1 marca 2011 r. rozdało "Złote Taśmy 2010".

"Las" reż. Piotr Dumała; "Miód" reż. Semih Kaplanoglu / Fot. Ewa KrzysiakOtrzymały je najlepsze filmy wprowadzone na ekrany polskich kin w ubiegłym roku. Prowadzący imprezę Michał Chaciński z TVP Kultura zauważył, że nie przypadkowo odbywa się ona zaraz po oficjalnej gali amerykańskich Oskarów. W przeciwieństwie do szumnych uroczystości za Oceanem, ta nad Wisłą, jest bardzo kameralna.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.