Facebook Google+ Twitter

„Wróć bez HIV” - nowa kampania Krajowego Centrum ds. AIDS

  • Autor usunął profil

  • Data dodania: 2008-06-26 19:44

Krajowe Centrum ds. AIDS po raz kolejny organizuje multimedialną kampanię społeczną, mającą na celu podniesienie poziomu wiedzy na temat HIV i AIDS oraz zmniejszenie liczby nowych zakażeń HIV drogą kontaktów seksualnych.

 / Fot. Licencja GNU. http://commons.wikimedia.org/wiki/Image:Disco_ring.JPGKampania realizowana w latach 2008-2009 jest skierowana do osób podróżujących po kraju i zagranicy
– zarówno w celach turystycznych, jak i zawodowych. Główne hasło kampanii – „Wróć bez HIV” –
ma przekonać jej odbiorców, że problem HIV/AIDS może dotyczyć każdego.

W Polsce główną drogę zakażeń HIV stanowią obecnie ryzykowne zachowania seksualne. Najczęściej zakażają się osoby będące w grupach wiekowych od 18 do 29 lat oraz od 29 do 39 lat. Dlatego też kampania jest skierowana przede wszystkim do osób młodych i aktywnych seksualnie – żyjących w związkach formalnych, nieformalnych i nieposiadających stałego partnera. Osoby młode są też najbardziej mobilne. Jak wynika z badań Głównego Urzędu Statystycznego, najliczniejszą grupę osób wyjeżdżających z Polski na co najmniej 2 miesiące stanowią osoby między 18 a 35 rokiem życia. Grupę tę charakteryzuje duża aktywność seksualna i gotowość do poszukiwania lub zmiany partnera seksualnego. Często wyjazd oznacza rozłąkę ze stałym partnerem.

Przekazy kampanii są skierowane także do osób przemieszczających się na terenie kraju. W ramach kampanii powstały na razie trzy kreacje – jedna z myślą o osobach podróżujących w celach turystycznych, druga dla osób wyjeżdżających do pracy, trzecia dla tych, skłonnych płacić za usługi seksualne przy drogach. Kampania „Wróć bez HIV” rozpocznie się w mediach 1 lipca 2008 roku, a zakończy się 1 grudnia 2009 roku, wraz z obchodami Światowego Dnia AIDS.

1. Nieważne kim jesteś, gdzie jesteś, co robisz, jakie masz wykształcenie, czy też przekonania – HIV i AIDS może dotyczyć także Ciebie.
2. Zawsze i wszędzie unikaj ryzykownych zachowań.
3. HIV i AIDS nie zna granic.
4. Seks, tak jak podróż, to wspaniałe przeżycie, może dawać dużo satysfakcji i szczęścia, jeśli zadbamy o swoje bezpieczeństwo.
5. Wykorzystuj wiedzę o HIV w praktyce. Negocjuj techniki bezpieczniejszego seksu, używaj prezerwatywy. Nie bój się rozmawiać o przeszłości seksualnej partnera, choćby przypadkowego.
6. Zrób test na HIV, dowiedz się jaki jest Twój status serologiczny.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

plus za propagowanie mądrej kampanii społecznej.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Pozwolę sobie wkleić link, który uzupełni Twój artykuł .

http://www.aids.gov.pl/index.php

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.