Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

23060 miejsce

Wróć z emigracji, dostaniesz działkę za złotówkę. Nowy pomysł PSL

Nowa inicjatywa ludowców: chcąc zachęcić młodych Polaków do powrotu do kraju, postanowili zaoferować im działki za symboliczną złotówkę.

Płodozmian norfolski (ziemniak-owies-peluszka-żyto) i 45-letnia monokultura żyta w Rolniczym Zakładzie Doświadczalnym Swojec Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu / Fot. Lesław Zimny/Wikimedia CommonsW najbliższych dniach PSL ma ustanowić pakiet społeczny pod hasłem "Z myślą o rodzinie" - donosi serwis Onet.pl. Pakiet ma zawierać serię ustaw, rozporządzeń i projektów w temacie polityki rodzinnej, edukacyjnej i demograficznej.

Ludowcy chcą młodym ludziom, wracającym z emigracji, ułatwić start życiowy, stąd nowy projekt "Ziemia za złotówkę". Młodzi rodacy otrzymaliby ziemię pod budowę domu za symboliczną kwotę. Ziemia pochodzić ma z zasobów Agencji Nieruchomości Rolnych, która dysponuje około 2 mln hektarów, z czego 300 tysięcy leży odłogiem.

Warunkiem, jaki stawia PSL do otrzymania pola, będzie postawienie w ciągu 5 lat domu na zakupionej działce.

Podobne projekty zastosowały już inne kraje, jak np. Szwecja, która sprzedała działki za bezcen na terenach o małej gęstości zaludnienia w celu ich zasiedlenia.

Zdaniem ekspertów w tej dziedzinie, pomysły ludowców mogą być bardzo przydatne, ponieważ na ziemię z Agencji Nieruchomości Rolnych brakuje chętnych, a wracający do kraju emigranci mogliby niewykorzystane tereny zasilić w nowe miejsca pracy - informuje "Rzeczpospolita".

Na nowym projekcie "Z myślą o rodzinie" zyskają nie tylko sami zainteresowani kupnem ziemi, ale także gminy, w których osiedlą się młodzi wykształceni ludzie - mówi pomysłodawczyni projektu - Jolanta Fedak.

Dodatkowo PSL-owcy mają pomysł, by dać nabywcom tanich działek pracę, a przedsiębiorcy, którzy zatrudnialiby emigrantów, dostaną dofinansowanie z
funduszu pracy donosi RMF24.pl

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (36):

Sortuj komentarze:

tomek
 • tomek
 • 29.04.2012 05:27

Czytam te komentarze i widzę nasze narodowe polskie piekiełko. To nic, że nikt z piszących nie skorzysta. Ważne, żeby sąsiad nie skorzystał i nie miał lepiej...

Na zachód wyjechali ludzie, którzy coś chcieli ze swoim życiem zrobić. Mają w sobie jakąś odwagę i przedsiębiorczość. Rozwijają się i robią dzieci, w przeciwieństwie do tych, którzy pozostali i marudząc na ZUS siedzą przed telewizorem.

Bardzo dobra inicjatywa, oby tylko nie rozbiło się o zylion formalności, które trzeba spełnić.

Komentarz został ukrytyrozwiń
młoda_mama
 • młoda_mama
 • 28.04.2012 21:56

dajcie mieszkanie za symboliczną złotówke to i ja zostane w kraju

Komentarz został ukrytyrozwiń

To jest prawdziwa koalicja. Co pomysł to "ruki opadajut". Przecież to doskonałe pole do niezbyt uczciwego obrotu ziemią. Wystarczy trochę pomyśleć. Właśnie...

Komentarz został ukrytyrozwiń
Michał
 • Michał
 • 23.04.2012 15:18

Z mojej wsi wszyscy młodzi ludzie spier....ją do miasta za pracą lub za granicę (w tym 2 moich dzieci ! ), a oni chcą dać ludziom ziemię i co dalej ? mają ją uprawiać ?, co z tego, że wybudują w 5 lat dom, a co z pracą?

Komentarz został ukrytyrozwiń
dariusz klubowicz
 • dariusz klubowicz
 • 23.04.2012 00:28

co wy pierdol..... ziemia ma wartość rynkową i dlaczego ktoś ma dostać ją za darmo

Komentarz został ukrytyrozwiń
dariusz klubowicz
 • dariusz klubowicz
 • 23.04.2012 00:25

co wy pierdol... , ziemia ma wartość rynkową i dlaczego ktoś ma dosatać ją za darmo

Komentarz został ukrytyrozwiń
turysta
 • turysta
 • 22.04.2012 12:02

To ja zamawiam 5ha lasów ,wybuduje lesniczówkę!

Komentarz został ukrytyrozwiń
młody
 • młody
 • 21.04.2012 22:19

a ja wróciłem z irlandii i żądam działki z widokiem na giewont bo jak nie to znowu ale teraz z całą rodziną i dziećmi { z trójką maluchów bo tam sa bajkowe dodatki rodzinne i niech zostana irlandczykami}się zabiorę ....

Komentarz został ukrytyrozwiń
Zulus Czaka
 • Zulus Czaka
 • 21.04.2012 19:04

To ja poprosze 1 działkę najlepiej z widokiem nad morze.

Komentarz został ukrytyrozwiń
puchacz
 • puchacz
 • 21.04.2012 16:40

ja nie rozumiem państwo tonie w długach.. nie spłaciło jeszcze dłużnikółw którym zajęło majątki .. nie mówiąc o rabunku mienia zydom... a tu taki księżycowy pomysł ,,,,, najpierw spłaćmy obywateli!!!!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.