Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

614 miejsce

wROCK for Freedom po raz czwarty

Już 4 i 5 czerwca w stolicy Dolnego Śląska po raz czwarty odbędzie się wROCK for Freedom. Z okazji dnia wolności na wrocławskiej Wyspie Słodowej wystąpią muzyczne gwiazdy, a wśród nich goście ze Szwecji - Sabaton.

Muzyczne święto we Wrocławiu rozpocznie się już w piątek 4 czerwca o godz. 14. Pierwszy dzień imprezy to nie lada gratka dla fanów polskiego rocka i nie tylko.

Fisz / Fot. Bartosz SenderekPrzed wrocławską publicznością jako pierwsi wystąpią Fisz Emade Tworzywo. Bartosz "Fisz" i Piotr "Emade" Waglewscy wraz z zespołem Tworzywo sztuczne reprezentują ciekawy styl muzyczny. W swoich hip-hopowych kawałkach umieszczają elementy jazzu i Funku wykończonego ciekawymi elektronicznymi dźwiękami.

Maria Peszek / Fot. Grzegorz Chorus / http://pl.wikipedia.org/wiki/Plik:Maria_Peszek.jpgKolejną gwiazdą będzie Maria Peszek. Wrocławska artystka solowo zadebiutowała w 2005 roku wydając płytę "Miasto mania". Znana z niebanalnych tekstów Peszek prawdziwą popularność zdobyła wydając "Marię Awarię" - płyta opowiadająca o sprawach bardzo intymnych w szybkim czasie pokryła się platyną zdobywając uznanie wielu krytyków.

Kolejnej gwiazdy nikomu chyba nie trzeba przedstawiać. Paweł Kukiz wraz z zespołem Piersi są na polskiej scenie muzycznej od roku 1984. Rockowa kapela Kukiza znana jest z przebojów takich jak: "Maryna", "Zośka" czy "ZCHN zbliża się". Piersi w swoich tekstach nierzadko przemycają różne treści komentujące aktualne wydarzenia społeczne, jak i ze świata polityki.

W piątkowy wieczór nie może też zabraknąć Bolka, Lolka, Tytusa, Romka i Atomka czyli Załogi G. zespołu Hurt. Istniejący od 1992 roku zespół wydał 8 albumów. Muzycy Hurtu w swojej twórczości łączą rock, punk, ska i reggae.

Strachy na Lachy / Fot. Bartosz SenderekNa zakończenie pierwszego dnia wRock for Freedom wystąpią Strachy na Lachy. Mieszanka rocka alternatywnego, ska, reggae, folku i poezji śpiewanej pod "batutą" Krzysztofa "Grabaża" Grabowskiego - tak najkrócej można opisać zespół znany m.in. z utworów tj. "Dzień dobry, kocham Cię", "Piła Tango" czy własnych aranżacji piosenek Jacka Kaczmarskiego.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.