Facebook Google+ Twitter

“wROCK for Freedom” we Wrocławiu

21 czerwca na Polach Marsowych we Wrocławiu wspólnie z Akurat, Heebie Jeebies, Armia, Lao Che, Maciejem Maleńczukiem, N.R.M, The Ukrainians i Kult-em, możemy okazać swój sprzeciw wobec łamaniu praw człowieka w Białorusi i Tybecie.

plakat koncertów / Fot. plakat ogólnodostępnyMinęło niecałe 20 lat, od chwili, gdy uzyskaliśmy pełną niepodległość. Jeszcze do niedawna, to dla nas – Polaków, na całym świecie organizowano koncerty i podpisywano petycje. Wpływ podobnych akcji jest ogromny. Nie każdy wie, że po wprowadzeniu 13 grudnia 1981 roku w Polsce stanu wojennego, największe gazety świata publikowały artykuły w tonie ubolewania, dla Polaków i… generała Jaruzelskiego. Dopiero po kilku dniach zmieniły swoje zdanie na temat generała, a jednym z elementów mających wpływ na tą metamorfozę, były ogromne protesty społeczne, koncerty, apele i petycje składane przez zwykłych ludzi. Należy wspomnieć jeszcze jeden kontekst koncertu "wROCK for Freedom". Białorusini i Tybetańczycy na pewno dowiedzą się, że w Polsce na Polach Marsowych we Wrocławiu w dniu 21 czerwca odbył się koncert, na którym Polacy zaprotestowali przeciwko łamaniu praw człowieka w Tybecie i Białorusi. Poczują, że nie są sami.

Na tegorocznym "wROCK for Freudom" zagrają:Wykonawcy polscy:
AKURAT, ARMIA, LAO CHE, Maciej Maleńczuk, KULT

Oraz goście z zagranicy:
N.R.M, The Ukrainians, Heebie Jeebies

Wykonawcy, których nie trzeba zapowiadać. Artyści, którzy nie potrzebują reklamy.
Kilka słów o historii białoruskiego zespołu N.R.M (Niepodległa Republika Marzeń). Założony w 1994 roku, bardzo szybko stał się muzyczną ikoną wolnej Białorusi. Dzięki niemu, wielu Białorusinów zaczęło używać ojczystego języka. Zespół wystąpił w filmie Mirosława Dembińskiego z 2007 roku „Muzyczna Partyzantka”, który został zaprezentowany na Międzynarodowym Festiwalu Filmowym WATCH DOCS „Prawa Człowieka w Filmie”.
Organizatorzy festiwalu na stronie http://wrockfest.pl/ apelują:
„My, obywatele wolnego świata, nie możemy dopuścić do tego, by wojownicy o najwyższe wartości nazywani byli przestępcami, dlatego 21 czerwca spotkajmy się we Wrocławiu by wspólnie zamanifestować solidarność ze wszystkimi uciskanymi ludźmi na całym świecie”.

Start imprezy o godzinie 13.30
Cena biletów do 20 czerwca 25 zł.
Cena biletów w dniu koncertu 30 zł.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

Nie chcesz nic mówić, ale mówisz.
Nie chcesz się wypowiadać, ale się wypowiadasz.
Mówisz publicznie, ale nie znasz faktów.

Artykuł wysłałem do redakcji w sobotę, ale pojawił się dopiero w niedzielę, godzinę po artykule Marty. Myślę, że artykuł Marty i mój są dwoma odmiennymi zdaniami na jeden temat, a zatem oba mają rację bytu w wiadomościach24.

Komentarz został ukrytyrozwiń

nie chcę nic mówić ale sądzę, iż powielanie informacji jest zbędne (godzinę wcześniej pojawił się już materiał Marty Szloser - jak widać redaktorom rano zabrakło kawy)
ps. tak na przyszłość jeśli będziemy na tym koncercie i zrobimy zdjęcia to może złóżmy to w jeden materiał zamiast kilku?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.