Facebook Google+ Twitter

Wrocław: 20-lecie zespołu-legendy Włochaty

W piątek we wrocławskim klubie Madness wystąpi legendarna grupa polskiej sceny "punk rocka", formacja Włochaty. Wraz z zespołem zagrają między innymi: Moskwa i WC

włochatyPiątkowym występem grupa Włochaty zapoczątkuje trasę koncertową z okazji 20 lecia swojego powstania. Na scenie Włochatego wspomagać będą formacje: WC - odrodzona po latach kolejna legenda punk rocka, grupa reggae - Świadomość oraz parateatralny performance Wichra i Pietruhy (Stowarzyszenie Kreatywy) Teatru Feniks z Wrocławia.

włochaty
Grupa Włochaty pochodzi ze Szczecina. Zespół zagrał swój pierwszy koncert 1 maja 1987 roku. Początkowo grali w nim Jeż, Fagas i Billy. Ostateczny skład grupy uformował się dopiero w 2004 roku po przyłączeniu się
grającego na gitarze Dydasa. Niezliczone koncerty w Polsce oraz za granicą (Francja, Czechy), trzynaście kompozycji płytowych na różnych nośnikach – od kaset magnetofonowych po płyty CD – oraz liczne nagrody na koncertach sprawiają, że nazwanie Włochatego "formacją kultową” nie jest stwierdzeniem na wyrost.

Włochaty grał wielokrotnie na koncertach w Jarocinie. Po raz pierwszy w 1993, po raz ostatni w 2006 roku. W dniach 3-4 maja 2003 roku spełniło sie marzenie członków zespołu. Grupa zagrała wówczas dwa koncerty z legendarną brytyjską formacją punkową Conflict.

Na obecnym rynku muzycznym, pozostawanie dłużej niż kilka sezonów w tej samej formacji i w tym samym stylu muzycznym jest ewenementem. Zespół Włochaty, rozwijając swój przekaz, wskazał odbiorcom, że można być wiernym swoim ideom przez cały czas, a nie tylko wtedy, gdy jest z tym wygodnie, modnie i dostatnio.

Koncerty polecam nie tylko słuchaczom znającym zespół, ale również wszystkim ceniącym w życiu różnorodność i pragnącym na chwilę przenieść się w lata, gdy granie punka było nie tylko wyborem stylu, ale i wiązało się z nieprzyjemnymi konsekwencjami ze strony władz.

Oczywiście punk jest mocno zaangażowaną ideologicznie muzyką. a tym samym kontrowersyjną w przekazie. Z tego powodu jego wpływ na inne kierunki muzyczne oraz świadomość słuchaczy jest ogromny. Proponując koncert Włochatego, proponuję spojrzenie na otaczającą nas rzeczywistość z innej, mniej marketingowej i lansowanej przez media strony.

grupaObecnie w zespole Włochaty grają:
Pauluss (śpiew),
Skoda (gitara)
Dydas (gitara)
Jeż (gitara basowa
Billy (perkusja)

Ponadto w kolejnych koncertach Włochaty wystąpi:

20.04.2007 Wrocław "Madness" z zespołem: MOSKWA
21.04.2007 Bielsko-Biała "Rudeboy" z zespołami: EYE FOR AN EYE oraz PUNKT WIDZENIA
22.04.2007 Szczecin "Słowianin" z zespołami: QULTURKA i GRUPA OPORU

27.04.2007 Chojna "Dom Kultury"
28.04.2007 Łódż "Dekompresja" z zespołem: PRZECIW
29.04.2007 Zielona Góra " 4 Róże dla Lucienne" z zespołem: PRZECIW

25.05.2007 Gdynia "Ucho" z zespołem: UPSIDE DOWN
26.05.2007 Olsztyn "Molotov Cafe" z zespołem: BIAŁA GORĄCZKA
27.05.2007 Poznań "U Bazyla" z zespołem: PLEBANIA

Koncerty rozpoczynać się będą o godzinie 18, a ceny biletów to 16 zł w przedsprzedaży i 23 zł w dniu koncertu. Koncert w miejscowości Chojna o godzinie 20 jest nieodpłatny.

Podczas trasy koncertowej odbędzie się premiera książki o zespole Włochaty „Dopisać swój wers” wydanej nakładem wydawnictwa Jirafa Roja z Warszawy.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Kurcze, to naprawdę tyle lat:)
pamiętam, jak nauczyłam się słuchać Włochatego od starszego brata, jak chłonęłam ich teksty i wymieniałam się, o wybaczcie, pirackimi nagraniami :).
Cieszę się, że grają z Plebanią, bo ich też lubię, nadal:). Ale nie będę mogła iść na koncert, wszędzie za daleko, buu.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.