Facebook Google+ Twitter

Wrocław. 29 stycznia wielkie otwarcie Klubu Młodzieżowego Impuls

Już w najbliższą sobotę o godz. 17, przy ul. Nowowiejskiej 38 w Domu Edyty Stein otwarty zostanie Klub Młodzieżowy dla nastolatków w wieku 14-19 lat.

Stowarzyszenie "Żółty Parasol" działające od 2008 roku na terenie Ołbina we Wrocławiu, wyszło na przeciw młodzieży i dzięki wsparciu Gminy Wrocław oraz Towarzystwa im. Edyty Stein zorganizowało Klub Młodzieżowy.

Takiego miejsca jeszcze nie było ani na Ołbinie, ani na sąsiednich osiedlach. Młodzież spotyka się na ławkach w pobliskim parku, trzepakach osiedlowych, a bogatsi w okolicznych pubach. W Domu Edyty Stein znajdą nie tylko ciepłe, klimatyczne miejsce do spotkań, ale również mogą zrealizować swoje pasje. Klub oferuje warsztaty tematyczne m.in. fotograficzne, dziennikarskie, taneczne, teatralne, filmowe, kulinarne. Przy klubie działa także kafejka internetowa oraz, dzięki pomocy studenckich wolontariuszy, można skorzystać z korepetycji oraz podszkolić się w językach obcych.

Stowarzyszenie "Żółty Parasol" to grupa młodych ludzi w wieku 20-30 lat, którzy od początku swojej działalności działają na zasadzie non-profit czyli skupiają się na wspieraniu publicznego dobra, nie kierując się osiąganiem zysku. Ich głównym celem jest troska o młodzież, wspieranie rodzin, pomoc osobom starszym, integrowanie pokoleń oraz tworzenie przestrzeni spotkań. Mają na swoim koncie wiele sukcesów, mi.n. zorganizowanie pikniku "Podziel się radością" w parku im. St. Tolpy w kwietniu 2010 - powiązanego z projektem "Podziel się posiłkiem" firmy Danone, festynu osiedlowego w czerwcu 2010 czy akcji wspierania osób starszych i samotnych w ich codziennych problemach, która trwa do dziś. Organizację wspiera m. in. Dolnośląska Rada ds. Młodzieży, Centrum Informacji i Rozwoju Społecznego oraz Gmina Wrocław. Na 2011 rok, stowarzyszenie ma zaplanowanych wiele działań wspierających rozwój społeczności lokalnej osiedla Ołbin. Klub jest jednym z nich.

Wielkie otwarcie Klubu Młodzieżowego Impuls już w najbliższą sobotę, 29 stycznia o godz. 17. Dla pierwszych 10 osób przewidziano niespodzianki. Liczba miejsc jest ograniczona.

Więcej informacji:
www.parasol.net.pl

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.