Facebook Google+ Twitter

Wrocław akwarelami malowany

  • Źródło: Gość dnia
  • Data dodania: 2012-03-28 18:31

Wrocław - miasto ponad stu mostów, jeden z największych ośrodków kulturalnych w Polsce z wyróżniającym się stylem architektonicznym i bogatą ofertą turystyczną.

Sztandarowe i najbardziej urzekające widoki tego miejsca prezentuje w swoich pracach Rafał Rudko.

Akwarele na papierze kredowym o wymiarach 21x30 cm zostały oprawione w grafitowe passe-partout i są dostępne we wrocławskiej Galerii DNA za jedyne 277 zł.

Rafał Rudko jest studentem architektury na Politechnice Warszawskiej. Zajmuje się rysunkiem i malarstwem, ale najbardziej do gustu przypadła mu akwarela. Jego prace można było m.in. podziwiać w 2011 r. w Bemowskim Centrum Kultury w Warszawie na wystawie zatytułowanej „Akwarelowe podróże”.

Wśród miejsc, które artysta uwiecznił w swoich pracach znajdują się m.in. Ostrów Tumski z Katedrą Jana Chrzciciela, Most Tumski, zwany Mostem Miłości, do którego zakochani przypinają kłódki, Most Grunwaldzki, Most Pokoju, a także wrocławski Ratusz, który jest największy w Polsce. Elementem wyróżniającym akwarele jest ich niezwykły kolor, za pomocą którego autor przedstawia Wrocław o różnych porach roku i dnia.

Każdemu, kto chce mieć wyjątkową pamiątkę z miasta nazywanego „kwiatem Europy” zapraszamy do Galerii DNA przy ul. Grodzkiej 5 na dobrą kawę i pogawędkę o urokliwych miejscach we Wrocławiu

Znajdź nas na Google+

(Paulina Olinowicz)

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.