Facebook Google+ Twitter

Wrocław: Awaryjny plan UEFA na Euro

  • Źródło: Słowo Polskie Gazeta Wrocławska
  • Data dodania: 2010-03-26 07:40

UEFA wie, co zrobić, gdyby nie wszystkie miasta zdążyły z inwestycjami na Euro 2012 - ujawniła w środę w swoim serwisie Polska Agencja Prasowa.

Plan awaryjny zakłada, że turniej będzie zorganizowany nie w ośmiu, lecz w sześciu miastach. Czy wśród miast, które mogą stracić Euro, jest też Wrocław? Z naszych informacji wynika, że takiej groźby nie ma. Co więcej, gdyby plan awaryjny UEFA został wprowadzony, to Wrocław mógłby na tym skorzystać. Moglibyśmy na naszym stadionie zorganizować co najmniej jeden mecz więcej.

PAP informował wczoraj o posiedzeniu Komitetu Wykonawczego UEFA w Tel Awiwie, stolicy Izraela. Z przekazanych po posiedzeniu informacji wynika, że najbardziej zagrożone są inwestycje na Ukrainie - we Lwowie i w Kijowie. Gdyby sytuacja się nie poprawiła, to piłkarzy podczas Euro 2012 gościć będą cztery miasta polskie oraz tylko dwa na Ukrainie. Decyzje o ewentualnym wprowadzeniu w życie planu awaryjnego mają zapaść najwcześniej za dwa miesiące.
- Największym problemem jest budowa stadionu we Lwowie - przyznaje Juliusz Głuski, rzecznik spółki Euro 2012 Polska, oficjalnego przedstawiciela UEFA w naszym kraju.

Marcin Rybak
http://wroclaw.naszemiasto.pl/

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.