Facebook Google+ Twitter

Wrocław. Bieg Racławicki już w najbliższą sobotę 16 kwietnia 2011

Na stadionie Wyższej Szkoły Oficerskiej Wojsk Lądowych przy ul. Czajkowskiego 109 we Wrocławiu odbędzie się 217. rocznica bitwy pod Racławicami - hołd bohaterskim powstańcom oddadzą uczestnicy Biegu Racławickiego.

 / Fot. Materiały prasowePod Racławicami w 1794 roku, 4 kwietnia wojska powstańcze pod wodzą naczelnika Tadeusza Kościuszki odbyły bitwę z rosyjskimi wojskami. Przeciwnikami dowodził generał Aleksander Tormasow. Zwyciężyli powstańcy, co mimo małego znaczenia militarnego podniosło wiarę Polaków w pomyślne rozstrzygnięcia powstania.

Na pamiątkę tego wydarzenia, już w najbliższą sobotę odbędzie się Bieg Racławicki - zorganizowany po raz kolejny przez Wyższą Szkołę Oficerską Wojsk Lądowych im. Tadeusza Kościuszki oraz Radę Osiedla Karłowice - Różanka.

Obchody rozpoczną się o godz. 10.30 uroczystościami pod pomnikiem Generała Tadeusza Kościuszki. Od 11.30 na stadionie sportowym przy ul. Czajkowskiego 109 odbędzie się Bieg Racławicki. Po zakończeniu zawodów i wręczeniu wyróżnień dla zawodników, ok. godz. 14.00 uczestnicy rocznicy zostaną poczęstowani "Grochówką Kosyniera".

"Kto nie zna przeszłości, ten nie ma prawa do przyszłości i nie jest godzien teraźniejszości" - jak powiedział kiedyś Marszałek Józef Piłsudski.

Organizatorzy serdecznie zapraszają:
16 kwietnia 2011
Godz. 10.30
Stadion przy ul. Czajkowskiego 109
Wrocław

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

Poprawione, wkradł się "czeski" błąd.

Komentarz został ukrytyrozwiń
gringo
  • gringo
  • 11.04.2011 20:18

Ludzie, weźcie to poprawcie! Bitwa pod Racławicami była 180 lat wcześniej!! W 1794r.!!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.