Facebook Google+ Twitter

Wrocław: bilety na żużel są za drogie

Wrocławskie Towarzystwo Sportowe podało ceny biletów, które będą obowiązywać w sezonie 2010. Bilety wyraźnie zdrożały.

Ustalono ceny biletów na sezon 2010. Bilety wyraźnie zdrożały, wprowadzono natomiast wejściówki rodzinne. Ale co z rodzinnych karnetów przyjdzie tym, którzy nie mają dzieci?

W poprzednim sezonie działacze narzekali na niską frekwencję. Odpowiedź kibiców była krótka: obniżcie ceny biletów, wprowadźcie ulgi dla kobiet (tak jak miało już to kiedyś miejsce). Ulga obejmowała też studentów do 25. roku życia. A jak jest teraz? Komu przysługują zniżki?

1. Uczniom szkół podstawowych i ponadpodstawowych do lat 15 (!), na podstawie ważnych legitymacji szkolnych ze zdjęciem.
2. Seniorom powyżej 60. roku życia.
3. Za darmo wejdą dzieci do 7. roku życia.

Jakie są teraz ceny? A jakie powinny być?

Trybuna główna: normalny - 60 zł; ulgowy - 30 zł (na trybunę główną, chodzą z reguły VIP-y. Kupowanie biletów tam to moim zdaniem strata wydanych pieniędzy)

Sektory 22,23(pierwszy łuk): normalny 50 zł; ulgowy 25 zł (fajne miejsce, idealnie widać start, ale powinno być taniej)

Sektory 2,3,4,5: normalny 40 zł; ulgowy 20 zł (dobre miejsce, sugerowana przeze mnie cena 30 i 15 zł)

Sektory 7,8,9: normalny 30 zł; ulgowy 15 zł (najtańsze miejsca, tzw. "Pod Wieżą". Aby było więcej kibiców ceny powinny wynosić 20 i 10 zł)

Sektory 16,17,18: normalny 40 zł; ulgowy 20 zł (bardzo fajne miejsca, cena troszkę za wysoka)

Podane ceny w nawiasach są moimi propozycjami, jako długoletniego kibica, który chodził na żużel i nadal chce to robić. Jeśli chciałbym na stadion pójść z dziewczyną (która jest studentką) nie możemy liczyć na żadną zniżkę i zakładając, że chcemy iść na "spokojną" trybunę, musimy się liczyć z następującymi kosztami:
- 2 bilety po 40 zł (zakładając trybuny 2,3,4,5 lub 16,17,18), razem 80 zł;
- coś do picia i jedzenia (50 zł);
- dojazd autobusem 4 bilety po 2,40 (wybrałem najtańszą opcję).

Podsumujmy:

Całkowity koszt wyjścia dla dwóch osób wyniesie 139 zł i 60 gr. Trochę dużo jak za 2 godziny przyjemności. Za takie pieniądze wolę zabrać dziewczynę do kina, a żużel obejrzeć w tv (nawet powtórkę lub same skróty).

Jak tu zachęcić wrocławian na przyjście na zawody żużlowe? Jak nasze panie przekonać, zachęcić do sportu przy takich kosztach? Ja pomysłu nie mam, a władze wrocławskiego Towarzystwa Sportowego coś kiedyś wspominały o kobietach na trybunach. Słowa, słowa, słowa... czekam na efekty.

źródło:www.wts.pl

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

Tesk już znalazł się z kategiorii "Moje trzy grosze":)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Faktycznie wyższymi cenami biletów nie przyciągnie się większej liczby kibiców, jednak żużel to kosztowny sport a z tego co mi wiadomo nowy sponsor wyłożył w tym sezonie nieco mniej pieniędzy niż poprzednik, więc jakoś tą różnicę trzeba nadrobić.

Swoją drogą uważam, że tekst powinien znaleźć się w kategorii "Moje Trzy Grosze" - jest to opina Grzegorza, ktoś inny może stwierdzić, że bilety są za tanie albo ich cena jest w sam raz. Pozdrawiam.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.