Facebook Google+ Twitter

Wrocław. Budowa szybkiego tramwaju. Kto zapłaci za marnotrawstwo?

Rozpoczęta została budowa szybkiego tramwaju we Wrocławiu. Wielu mieszkańców przyprawia ona o ból głowy.

 / Fot. Ireneusz MosiczukSama idea godna wszelkich pochwał i marszów dziękczynnych do ratusza. Realizacja natomiast, jak zwykle, nasza swojska. Rozpoczęte z wielkim rozmachem zadanie inwestycyjne na jednym z odcinków - obok "Ferio Gaju" zakończyło się w sierpniu estetycznie wykonaną końcówką trasy tramwaju. Zdjęcie nie oddaje całości, bo rzecz dotyczy tegoż małego odcinka inwestycji.

 / Fot. Ireneusz MosiczukPo kilkunastu dniach przechodniom ukazał się taki oto widok: rozebrany, poprzednio estetycznie ułożony chodnik. Płyty złożone na podestach. W to miejsce zostanie położone inne wypełnienie trotuaru. Bardziej stonowani studzili złość buntujących się na widok marnotrawionych pieniędzy.

 / Fot. Ireneusz MosiczukNie minęło kilka dni i nastąpiła ponowna zmiana wystroju przystanku. Tym razem zmieniono nawierzchnię.

Pogoda jednak, jak to pogoda, nie bacząc na proces inwestycyjny, przerwała radosną twórczość. / Fot. Ireneusz Mosiczuk Dzisiaj jest tak. Wykopano około półmetrową dziurę, która służy za
miejsce na wszelkiego rodzaju odpadki, a prace zostały przerwane.

W tym momencie w kieszeni otwiera się przysłowiowy nóż. Kto, dlaczego, z czyich pieniędzy pokryje tę zabawę? Żeby było wesoło, inwestycja ma być zakończona najpóźniej w październiku. Tramwaje zaś zostaną dostarczone do Wrocławia w drugiej połowie 2011 roku. Tak, nie pomyliłem się, w drugiej połowie 2011 roku. To się nazywa przedwyborczy PR.


Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (19):

Sortuj komentarze:

Oj miły Marku, zanim coś napiszę to sprawdzam w kilku miejscach. Normalny tramwaj nie może korzystać z tej pętli. Ma ona tylko końcówkę podobną do metra. Powiada Pan robotnicy się pomylili:) i próbuje rozgrzeszyć. A jak pomylą się przy budowaniu Panu mieszkania i zamiast okna wstawią drzwi i odwrotnie, w kuchni zamontują wannę. Też Pan ich rozgrzeszy i też nie zapyta Pan, kto za to zapłaci? A gdzie kierownik budowy, gdzie inspektor nadzoru. Rysunków i planów nie widzieli? A kto przez rok będzie utrzymywał te infrastrukturę, bo przez rok będzie czekać. Czekać na tramwaj.

Komentarz został ukrytyrozwiń
Marek
  • Marek
  • 10.10.2010 22:31

Dawno nie czytałem tak tendencyjnego artykułu. Jeśli robotnicy sie pomylili i żle położyli chodnik to nie wina Dutkiewicza.
Gdy poprawiają przed zakończeniem budowy to na pewno nie obciąża to kasy miejskiej.
Robienie zarzutu z tego że przystanek będzie wcześniej gotowy nim pojawią się wozy T+.
A miało byc na odwrót?
Przecież petle moga obsługiwać również normalne tramwaje.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Jeżeli Rafał Dutkiewicz liczy na wrocławiaków, to ja mu szczerze gratuluję. Atak na Asię miły Kolego jest chybiony, nie znasz Jej i nie wiesz jakie ma gołębie serce. Byłbym wdzięczny po usłyszeniu-przeczytaniu kilku bezdyskusyjnych osiągnięć ekipy Zdrojewskiego i Dutkiewicza. Proszę nie mydlić mi tylko oczu Rynkiem i inwestycjami w Kobierzycach i innych poza granicami miasta a wpisywanych w sztambuch tych Panów. Zdrojewskiego nie widziałem na wałach-szukałem i nie znalazłem również świadków, Dutkiewicz-poza(jak i poprzednik) regionalnym PR też niewiele tam zapisze. Obaj wystawili fontanny, które miasto kosztują ponad 600 tys. zł rocznie. EXPO i parę innych chwytliwych haseł. Miasto w infrastrukturze sprzedane- oj, chyba w 80%. Żaden więc wysiłek zarządzać pozostałością a chwalić się wysiłkiem komercji. A co z Brochowem, Leśnicą, rejonem Puławskiego. Wielki Wrocław, Wielki Śląsk. Wielkie jak tabele się odwróci. Obydwaj mistrzowie promocji z orderami na obcej piersi.

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 29.09.2010 10:10

Czy nam to się podoba czy nie, za wszelkie fuszerki płacimy wszyscy.

Komentarz został ukrytyrozwiń
marco
  • marco
  • 29.09.2010 00:21

A pan co taki zadziora? Życzę, nie życzę.

Komentarz został ukrytyrozwiń
wrocławiak
  • wrocławiak
  • 28.09.2010 23:24

Pani Joanno Kato niech się pani wypowiada w swoim imieniu.Ja sobie nie życzę żeby pani wypowiadała się w imieniu "wszystkich wrocławiaków" bo jest tu nas spora grupa która nie zgadza się z pani stylem myślenia. Rafał Dutkiewicz jest najlepszym Prezydentem spośród dotychczasowych. Ja wiem,że pan Ireneusz lansuje Uczkiewicza ale to jego problem bo wrocławiacy widzą sami najlepiej kto zasługuje na ten "fotel" i nikt nie wpłynie na ich styl myślenia.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Wiesz, masz chyba rację. Wskazali chowając się za biurkami.

Komentarz został ukrytyrozwiń
Komentarz został ukrytyrozwiń

To trzeba brać ja za bary...bo władza mówi, ze mamy wojnę Polsko - Polską - zamiast wojny władzy z władzą , a chora jest nasza władza, a nie Polska

Komentarz został ukrytyrozwiń

Oj, chyba władza Jacenty.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.