Facebook Google+ Twitter

Wrocław. Debata polityczna kandydatów z Karłowic - Różanki

"Wspierajmy organizacje pozarządowe" - mówiła na dzisiejszej debacie Katarzyna Cincio-Gajewska - "tworzą je ludzie z pasją i ogromnym potencjałem twórczym, dla których satysfakcja i zysk społeczny są priorytetem".

p.Grzegorz Maślanka w dyskusji z seniorkami osiedla / Fot. Emi SobońW Instytucie Genetyki i Mikrobiologii Uniwersytetu Wrocławskiego odbyła się dziś debata kandydatów na radnych miejskich osiedla Karłowice-Różanka, zorganizowana przez Radę Osiedla. Debatę poprowadził Władysław Hryniewicz - przewodniczący rady osiedla.

Frekwencja nie dopisała, szczególnie wśród kandydatów na radnych.
Obecni byli jedynie:
p. Jan Szumski - kandydat z Komitetu SLD
p. Robert Pieńkowski - kandydat z Komitetu PIS
p. Katarzyna Cincio-Gajewska - kandydatka z Komitetu Rafała Dutkiewicza
p. Robert Maniak - kandydat z Komitetu Rafała Dutkiewicza

Po wstępnym przedstawieniu się kandydatów, każdy z konkurentów o stołek radnego wygłosił w kilku zdaniach swoje priorytety i program.

p. Katarzyna Cincio-Gajewska (KWRD) w rozmowie z wyborcą / Fot. Emi Soboń"Chcę być transmisją, przekaźnikiem między ludźmi, a władzą" - powtarzał kilkakrotnie Jan Szumski. "Będę reprezentantem całego miasta, ale interes piątego koła u wozu jakim jest dla Wrocławia dzielnica Psie-Pole - jest dla mnie najważniejszy" - zapewniał Robert Pieńkowski. Natomiast Katarzyna Cincio-Gajewska, liderka lokalna od kilku lat, zapowiedziała kontynuację obecnych działań i kolejne sukcesy poprawienia jakości życia, bezpieczeństwa, tworzenia miejsc rekreacji w miescu zamieszkania, pracy z ludźmi i dla ludzi. Celem Roberta Maniaka jest wybudowanie pełnowymiarowego boiska na Karłowicach oraz wprowadzenie systemu informacji samorządowej, potrzebnej szczególnie podczas tak drastycznych sytuacji jaką była powódź w województwie.

Pytania publiczności wzbudziły wiele emocji. Poruszono sprawę zorganizowania czasu seniorom oraz pomocy prawnej dla ludzi starszych. Wypytywano o pomysły i miejsca, w których młodzież mogłaby spędzać aktywnie czas po zajęciach szkolnych. Szumski tłumaczył, iż należy "odnowić myślenie" dotyczące zajęć dla dzieci i młodzieży. Pieńkowski wołał o mniej wybudowanych fontann, a więcej pieniędzy na młodzież. Natomiast Cincio-Gajewska podkreśliła pracę i znaczenie organizacji pozarządowych. To tam społecznie pracują ludzie z pasją, dla których przy niewielkim wsparciu finansowym miasta, praca na rzecz młodzieży i lokalnych społeczności jest bezcennym zyskiem.

p. Robert Maniak - kandydat na radnego z Komitetu Rafała Dutkiewicza / Fot. Emi SobońNa zakończenie spotkania Hryniewicz podziękował za przybycie kandydatom na radnych oraz mieszkańcom, których przekrój wiekowy na spotkaniu wahał się w przedziale od 7 do 70 lat.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

Frekwencja nie dopisała ;-(

Komentarz został ukrytyrozwiń

Karłowice to moja dawna dzielnica, ale słabo cos wypadła.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.