Facebook Google+ Twitter

Wrocław: Dni Kultury Węgierskiej

Lengyel, magyar – két jó barát, együtt harcol, s issza borát - czyli Polak, Węgier dwa bratanki... Te słowa doskonale oddają długą historię przyjaźni między naszymi narodami, którą każdy będzie mógł poznać podczas Dni Kultury Węgierskiej.

Plakat promujący Dni Kultury Węgierskiej we Wrocławiu / Fot. Stowarzyszenie Semper Avanti„Subiektywne Węgry” to tytuł prezentacji na temat kultury, życia codziennego, sztuki czy sportu węgierskiego widzianych oczami wolontariusza z Węgier - organizatora całej imprezy. Odbędzie się ona 18 listopada w budynku Instytutu Filologicznego Uniwersytetu Wrocławskiego przy pl. Nankiera. Start o godzinie 10.

W programie przewidziana jest również krótka lekcja języka węgierskiego, ze zwróceniem uwagi na przydatne zwroty. Dodatkowo na gości czekać będzie poczęstunek. Tego samego dnia o godzinie 19 w herbaciarni „Szczypta Świata” będzie miał miejsce tradycyjny węgierski obiad, połączony z opowieściami o węgierskiej kuchni, tradycji ucztowania i zwyczajach z tym związanych. Natomiast 20 listopada odbędzie się impreza węgierska. Będzie można posłuchać i pobawić się przy węgierskim rocku, muzyce elektronicznej, folku i ogólnie pojętej muzyce alternatywnej.

Ostatniego dnia, 21 listopada, odbędzie się pokaz filmu „Friss Levegő” (Świeże Powietrze), który odbędzie się w „Klubie pod Kolumnami” o godzinie 18. Otrzymał on nagrodę FIPRESCI przyznawaną przez Polski Instytut Sztuki Filmowej.

Na wszystkie atrakcje Dni Kultury Węgierskiej wstęp jest oczywiście bezpłatny, a same spotkania odbywać się będą w języku angielskim.

Organizatorem Dni Kultury Węgierskiej jest stowarzyszenie pożytku publicznego Semper Avanti z Wrocławia w ramach projektu Multicultural Language Cafe.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.