Facebook Google+ Twitter

Wrocław docenił młode talenty

  • Źródło: Gość dnia
  • Data dodania: 2012-11-07 17:04

7 listopada o godz. 11 w Sali Wielkiej Wrocławskiego Ratusza odbyła się uroczystość przyznania stypendiów artystycznych Wrocławia najzdolniejszym młodym uczniom i uczennicom szkół artystycznych.

- Tradycyjnie Wrocław przyznaje swoim najzdolniejszym młodym uczennicom i uczniom szkół artystycznych comiesięczne stypendia. Kwoty te mają wspomóc rozwój tych młodych i pracowitych ludzi, umożliwić im skoncentrowanie się w całości na swojej edukacji muzycznej lub innej artystycznej, na osiąganiu coraz większych sukcesów muzycznych, rozwijaniu swoich wrodzonych talentów i uzdolnień. Przecież Wrocław powinien wspierać ciężką pracę i rozwój swoich młodych obywateli. Dla najmłodszych, czasem nawet nie lub ledwie dziesięcioletnich stypendystek i stypendystów, otrzymanie z rąk prezydenta Wrocławia Pana Rafała Dutkiewicza z osobistym uściskiem jego dłoni bardzo estetycznie wydrukowanego i oprawionego dokumentu przyznania stypendium było naprawdę niezwykłym przeżyciem i nie udawało im się ukryć na twarzach i w kroku wielkiego wzruszenia i podniecenia.

Starsi z racji dawanych już co miesiąc w Klubie Muzyki albo na Akademii Muzycznej lub gdzie indziej koncertów, nie mogli tak odczuwać tremy, jednak i oni na pewno bardzo przeżyli to wyróżnienie. Przyznanie stypendiów zakończyło się koncertem w wykonaniu wybranych stypendystów, który rozpoczął 10-letni Rafał, wspaniale grając na werblach. Obejrzeliśmy przepiękny balet czterech młodziutkich baletnic i pokaz 14-letniej pary tanecznej. Na końcu wszystkich gości zaproszono do poczęstunku.

- Koncertów
młodych stypendystek i stypendystów Wrocławia można wysłuchać we wrocławskim Klubie Muzyki i Literatury na placu Kościuszki 9.

Zarejestruj się i napisz artykuł
Znajdź nas na Google+
(Władysław Koprowski)

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.