Facebook Google+ Twitter

Wrocław. Dynamiczna kampania Uczkiewicza

Kolejne dni Jacek Uczkiewicz spędzał na spotkaniach i konsultacjach z mieszkańcami Wrocławia. Zebrane uwagi i sugestie z pewnością się przydadzą.

Spotkanie z Radą Osiedla "Gaj"

W siedzibie Rady Osiedla "Gaj" odbyło się spotkanie radnych osiedla z Jackiem Uczkiewiczem.
Zasadnicze pytanie dotyczyło jego stosunku do propozycji likwidacji rad osiedli i zastąpienia ich radami dzielnicy. Jacek Uczkiewicz nie kwestionuje konieczności powoływania rad dzielnicowych, zastrzega jednak, że sensem ich wprowadzania jest decentralizacja systemu zarządzania miastem.

Likwidacja rad osiedlowych byłaby z punktu widzenia kontaktu niesłuszna, zwiększyłby się dystans pomiędzy mieszkańcami i ich reprezentantami. Propozycja proobywatelskiej władzy powinna dotyczyć zatem zwiększenia możliwości działania rad osiedli, a nie ich likwidacji.

Radni podkreślali wiele nieprawidłowości istniejących na ich osiedlu, na które nie mają realnego wpływu. Włodarze Wrocławia nie wykazują skłonności do faktycznej współpracy. Problemy dotyczą m.in. "zamrożenia" inwestycji związanej ze Wzgórzem Gajowym, brakiem drogi do gimnazjum przy ul. Borowskiej, niedostatecznej komunikacji z centrum miasta.

Kolejne związane są z zagospodarowaniem przestrzennym sprzecznym z wymogami bezpieczeństwa - przykładem tego jest niemożność dojazdu karetek, czy straży pożarnej do obiektów przedszkolnych. Radni mówili również o braku zainteresowania władz miasta w finansowaniu przedsięwzięć radnych osiedlowych, takich jak np. kluby seniora. Wrocław pozbywa się również domów kultury nie konsultując tego z mieszkańcami.

Jacek Uczkiewicz wyraził opinię, że brak rzeczywistej współpracy miasta z radami osiedli jest błędem i zahamowaniem rozwoju społeczeństwa obywatelskiego. Zadeklarował zdecydowaną zmianę istniejącego stanu i poczynienia kroków zmierzających do stworzenia modelu „Współgospodarzenia miastem”.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

Asiu:), kawa i tak Cię nie ominie. Na Targach mąki nie wyszło:(. Rezerwuj weekend:). Dziękuję:) za gwiazdeczki:).

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 03.09.2010 20:11

Widzę ,że pracowity człowiek, oby tak dalej:)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.