Facebook Google+ Twitter

Wrocław. Dziwna promocja akcji "Wrocławianie na polanie"

Wrocławskie MPK przeprowadza modernizację systemu opłat za korzystanie z miejskiej komunikacji. Ale kto jest autorem zainstalowanej maszkarki, którą można oglądać w środkach komunikacji miejskiej?

 / Fot. Ireneusz MosiczukNa pierwszy ogień poszły automaty uliczne, które stoją już na głównych ulicach. Następnie zaczęto wprowadzać miejską kartę płatniczą tzw. Urbancard.

Jak poinformowano, w tym tygodniu zaczęto również wymieniać automaty w tramwajach. Dzisiaj miałem okazję, całkiem przypadkowo zobaczyć tę techniczną nowinkę. Obok nowoczesnego, obsługującego karty bankomatowe automatu ustawiono szkaradztwo. Budkę dla ptaszków? Domek Baby Jagi z zegarkiem? Autor tego estetycznego potworka pilnie poszukiwany. Nie chcę powtarzać komentarzy jadących pasażerów. Były niewybredne.

Jak informuje rzecznik prasowy wrocławskiego MPK, Janusz Krzeszowski, budkę ustawiono z inicjatywy Centrum Integracji Społecznej we Wrocławiu. „Dzieło” ma zachęcać wrocławian do udziału w akcji „Wrocławianie na polanie”.

 / Fot. Ireneusz MosiczukChciałbym się dowiedzieć, nie udało mi się to podczas rozmowy, w jaki sposób ten system prezentacji promuje taką akcję? Kto jadąc tramwajem kojarzy nieopisanego potworka z inicjatorami? Jak przyjezdny do Wrocławia ma wpaść na ideę tej promocji? Pytania można mnożyć, a budki dla ptaszków dalej spokojnie jeżdżą w tramwajach. Grunt to dobre samopoczucie i twierdzenie, że nie ma reklamacji i brak zastrzeżeń. Brak tychże ma ponoć świadczyć o akceptacji pomysłu. Więc panie rzeczniku ja składam niniejszym zastrzeżenia i zgłaszam swoje niezadowolenie. A wystarczyło wykonać małą informacyjną nalepkę.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (10):

Sortuj komentarze:

Panie Krzysztofie, czy ma rację to polemizowałbym. Zresztą TT jest już znaną mi osobą i sam wie ile kosztuje wprowadzanie ludzi w błąd. Nigdzie nie wiązałem URBANCARD z budkami-więc skąd to skojarzenie? A co i gdzie-od jakiego wnętrza-mam szukać. Pasażer ma szukać?. Raczy Pan żartować. A co mają budki do psich kup? A wie Pan, że posiadacze psów płacą podatek. A za co niby on jest miły Panie. Nie jestem pewien, czy bezkrytycyzm jest dobrą metodą na nasz komfort życia.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Niestety, ale TT ma rację. Budki mają się nijak do Urbancard, no i są w nich od czerwca gdzieś.
Niemniej temat jest ważny i chciałbym, by zwrócił Pan uwagę bardziej na to, co było napisane na naklejonych od wewnątrz (sic!) :
cytuję z pamięci, więc oddam raczej sens: We Wrocławiu jest tyle i tyle ha parków,
Tylko w jednym parku odkurzacze zebrały tyle a tyle psich kup

etc.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Irek, dzięki za wyjaśnienie, bo ostatnio zachodziłam w głowę: o co chodzi z tymi budkami lęgowymi? Jakaś tradycja we Wrocku czy co??? A tu masz babo placek - promocja idei:D

Komentarz został ukrytyrozwiń

Pomijam względy estetyczne, bo od razu widać, że to tania tandeta. Zastanawia mnie, czy obudowa urządzenia została przebadana pod kątem bezpieczeństwa pasażerów? Plusiki dla autora za chęć drążenia tematu.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Pani Asiu:) pewnie ma Pani rację, ja byłem świadkiem zupełnie innych reakcji. Też mi się gołe i szare nie podobają. Niemniej jednak MPK jest gospodarzem taboru, MPK odpowiada za to co się w nim dzieje. Ponadto odpowiedź pana Janusza hm, była. Nie chciałbym jednak tego tematu komentować. Trwa między nami wymiana maili.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Panie Irku, skoro to z inicjatywy Centrum, a nie MPK, budki zawisły, to ich należało zapytać o sens, a nie biednego Janka... ;-) Fajnie byłoby poznać racje drugiej strony. Mnie osobiście budki się podobają... Cóż, kwestia gustu. :) Pozdrawiam serdecznie!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Panie Tomku Tomicki a miałby Pan śmiałość w oczy mi popatrzeć i to samo powtórzyć? Gdyby Pan tylko zechciał to na fotkach jest godzina. Wracałem z meczu Gwardii. Nie powinienem się tłumaczyć, warto jednak czasami pokazać pieniactwo bezimiennych-bo jak Pan się zalogował to, no właśnie, wiemy i rozumiemy. Pozdrawiam Pański "humor". Obiecuję, że były, są i będą takie publikacje. Zmotywował mnie Pan dodatkowo, panie Tomku Tomicki, będzie ich więcej.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Grunt to pomysłowość i dobre samopoczucie. Nic więcej się nie liczy.

Komentarz został ukrytyrozwiń
Tomek Tomicki
  • Tomek Tomicki
  • 11.10.2010 16:13

Budki dla ptaków jako kasowniki były we Wrocławiu od kilku tygodni. Nie wiem tylko po co je łączyć z "biletomatami"? Autor tekstu chciał chyba zabłysnąć pisząc ten artykuł oparty na doświadczeniach powrotów z pijackiego wieczoru razem z młodzieżą wątpliwego statusu społecznego... Więcej takich publikacji.

Komentarz został ukrytyrozwiń

W jednym z komentarzy (nie pamiętam gdzie) jego autor napisał, że wierzy w mądrość Polaków. Jak z tą mądrością bywa, sami widzimy, bez zakładania okularów do dali.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.