Facebook Google+ Twitter

Wrocław: dźwiękoszczelne ekrany będą za cztery miesiące

Od początku tego tygodnia zamknięta dla ruchu tramwajowego jest al. Karkonoska. Wiąże się to z instalacją ekranów dźwiękoszczelnych, która zakończy się w połowie czerwca. Zamiast tramwaju nr 17, na trasie jeździ autobus zastępczy 717.

Ekran akustyczny / Fot. APPO konieczności rozwiązania problemu zbyt wysokiego poziomu hałasu prasa pisała już pięć lat temu. Badania przeprowadzone z inicjatywy Rady Osiedla Krzyki-Partynice przy tej ulicy wykazały, że w dzień poziom decybeli wynosi 70-71 (norma dopuszcza 60 db), w nocy zaś ponad 65 (norma - 50).

O szczegółach inwestycji realizowanej przez firmę Rotomat możemy przeczytać na stronie Zarządu Dróg i Utrzymania Miasta (ZDiUM) (dawny ZDiK) we Wrocławiu:

"Osłona akustyczna oddzieli torowisko tramwajowe od zabudowy mieszkalnej na odcinku od pętli tramwajowej Krzyki do ul. Przyjaźni. Celem budowy ekranu jest poprawa warunków akustycznych i ochrona osiedla domków jednorodzinnych przed hałasem drogowym. Ekran będzie miał od 3 do 5,5 m wysokości (w zależności od wysokości ochranianej zabudowy), 362 m długości. Do wysokości 1-2 m będzie wykonany z elementów tzw. "zielonej ściany" (tak jak ekrany przy Borowskiej i Sobieskiego), pozostała część będzie przezroczysta".

W trakcie trwania instalacji, na trasie Klecina (ul. Czekoladowa) - pętlą na Krzykach będzie jeździł autobus komunikacji zastępczej 717 (zobacz rozkład). Realizacja przedsięwzięcia ma zakończyć się planowo 14 czerwca 2008 roku.

Szkoda, że ZDiUM także tym razem nie postarał się właściwe poinformować mieszkańców o planowanej inwestycji. Po prostu w niedzielę wieczorem postawiono barierki obok przystanku przy siedzibie Polskiego Radia Wrocław. Czy zbyt kosztowne byłoby wydrukowanie ulotek i rozwieszenie ich lub rozprowadzenie w widocznych miejscach? Poza tym montaż ekranów mógł być prowadzony równolegle do remontu ul. Powstańców Śląskich i ul. Hallera, podczas której także funkcjonowała komunikacja zastępcza. Nie skorzystano z takiej możliwości. Wreszcie, nie powinny zdarzać się takie sytuacje, że pasażerowie 717 wysiadając na przystanku Krzyki widzą tylko tył odjeżdżającego tramwaju nr 17. I nie sposób ocenić, czy więcej tu zależy od prawidłowej organizacji ruchu, czy zwykłej dobrej woli motorniczego...

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (4):

Sortuj komentarze:

+

Komentarz został ukrytyrozwiń

Bardzo często zdarza się tak, że przesiadając się do tramwaju do którego według rozkładu powinniśmy zdążyć nie wsiądziemy. Dobra wola motorniczego byłaby w tym wypadku przydatna, z drugiej strony może nie chce on słuchać żali wsiadających dalej, że znowu się spóźnił.
+ za artykuł

Komentarz został ukrytyrozwiń

:)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękuję autorom wpisów. Nie były to zresztą komentarze do tekstu, raczej uwagi ad personam. Postały kilka godzin; kto miał przeczytać, to już przeczytał, kto miał się obrazić, to się obraził. I, jak sądzę, wystarczy. Nie ma powodu, by nakręcać się dalej.
Pozostając z szacunkiem, Tomasz Kowalski

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.