Facebook Google+ Twitter

Wrocław: fala już za nami, wały dalej zagrożone

Wojewoda dolnośląski Rafał Jurkowlaniec podsumował poranne posiedzenie Wojewódzkiego Zespołu Zarządzania Kryzysowego. Fala kulminacyjna jest już za Wrocławiem. Do Głogowa fala dotrze w nocy.

Wrocław / Fot. Janina BieleńkoPo godzinie 8 rano zakończyło się kolejne posiedzenie Wojewódzkiego Zespołu Zarządzania Kryzysowego. - Fala kulminacyjna, która przeszła przeszła przez Wrocław zbliża się do Ścinawy. Tam sytuacja jest najtrudniejsza - mówił wojewoda dolnośląski Rafał Jurkowlaniec. Pomimo optymistycznych doniesień i obniżającego się stanu wody, wały cały czas zagrożone są przerwaniem. - Poziom wody jest już niższy, niż trzy dni temu w czasie kulminacji. Jednak cały czas otrzymujemy nowe informacje o przeciekach i przesiąkach. Szczególnie trudna sytuacja jest na odcinku między Kotowicami, a Siedlcami - mówił wojewoda Jurkowlaniec. Po dzisiejszym posiedzeniu. Od lewej: wiceprezydent Wrocławia Wojciech Adamski i wojewoda dolnośląski Rafał Jurkowalniec. / Fot. Arkadiusz Filipowski

O sytuacji we Wrocławiu mówił także obecny na spotkaniu wiceprezydent Wojciech Adamski.
Na zalanym osiedlu Kozanów przez całą noc 40 pomp odpompowywało wodę. - Woda utrzymuje się jeszcze przy dwóch blokach i przy krawężniku na ul. Dokerskiej - mówił wiceprezydent.
Z wypompowaniem wody z piwnic trzeba jednak jeszcze poczekać: - Nie możemy wypompowywać wody z piwnic bez szkody dla budynków, dopóki nie usuniemy wody z zewnątrz oraz do czasu kiedy wody gruntowe nie opadną na tyle, żeby pod fundamentami nie występowała infiltracja wody” - tłumaczył Adamski.

Od rana pracownicy służb technicznych sprawdzają stan techniczny budynków komunalnych na Kozanowie. Jeżeli zajdzie tak potrzeba mieszkańcy zostaną przekwaterowani do przygotowanych lokali zastępczych.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.