Facebook Google+ Twitter

Wrocław. Gitarowy rekord Guinnessa

W tym roku "Thanks Jimi Festival" obchodzi 10. urodziny. Potrwa on dwa dni, a do pobicia rekordu Guinnessa potrzeba blisko 6500 uczestników!

Pierwszy dzień maja we Wrocławiu nazywany jest świętem gitary. Dzieje się tak za sprawą Thanks Jimi Festivalu, który w tym roku obchodzi dekadę istnienia. Tradycyjnie "majówka" w mieście stu mostów zaczyna się od bicia gitarowego rekordu Guinnessa. Co roku na wrocławskim rynku spotykają się gitarzyści z całego świata, by wspólnie zagrać utwór "Hey Joe", zmarłego w 1970 roku Jimiego Hendrixa. Wydarzeniu towarzyszy wspaniała atmosfera, a dźwięk gitar rozbrzmiewa w całym mieście. Pomysłodawcą bicia rekordu był Leszek Cichoński, który w 2002 roku na scenie przystanku Woodstock zagrał wraz z dziewięcioma znajomymi przebój "Hey Joe". Swoisty zlot miłośników gitary i odegrania wspólnie utworu spotkał się z aprobatą i z roku na rok przyciągał coraz więcej uczestników. W roku 2003 zagrało razem 588 gitar.

Dotychczasowy rekord został ustanowiony i oficjalnie wpisany do księgi rekordów Guinessa w 2009 roku. Przebój Hendrixa na wrocławskim rynku zagrało 6346 osób. Tegoroczny festiwal potrwa dwa dni. Rozpocznie się 1 maja o godzinie 10, kiedy to uczestnicy będą mogli dokonać rejestracji, która potrwa do godziny 15.45. Następnie organizatorzy przewidzieli szereg koncertów zaproszonych artystów. Oficjalna próba bicia rekordu rozpocznie się o godzinie 16. Biciu rekordu towarzyszyć będą koncerty gwiazd na wyspie Słodowej od godziny 17. Zagrają między innymi, Lipali, Leszek Cichoński, T.Love, Europe. Na tegorocznym "Thanks Jimi Festival" pojawi się również Stan Skibby, muzyk który w perfekcyjnym stylu wykonuje utwory Jimiego Hendrixa. Posłuchać go będzie można o godzinie 23.00 w klubie "Lykend" przy ulicy Podwale.

Fani drugiego dnia na wyspie Słodowej będą mogli usłyszeć, na żywo takie gwiazdy jak, Zdenek Bina, Marek Napiórkowski, Artur Lesicki, Wojtek Pilichowski, Leszek Możdżer oraz Marcus Miller. Gościem honorowym podczas dziesiątej edycji gitarowego rekordu Guinnessa, będzie Lenon Hendrix, brat Jimiego.

Znajdź nas na Google+

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.