Facebook Google+ Twitter

Wrocław głosował - relacja minuta po minucie, prosto z anteny!

Na antenie Radia LUZ minuta po minucie relacjonujemy przebieg powyborczego wieczoru – na Wiadomosci24.pl publikujemy to, co dzieje się na antenie!

 / Fot. Maciej Zasada21.48 – rozpoczął się pierwszy eurowyborczy serwis informacyjny Radia LUZ 91.6 FM. Do godziny 18 zagłosowało nieco ponad 18 proc. - jest lepiej niż w zeszłym roku! W wyborczym rankingu frekwencji prowadzi Warszawa – tam głosowało niecałe 30 proc.

W relacji Marcina Czarniaka pojawiają się informacje, świadczące o tym, że nasza frekwencja słabo wypada na tle Unii Europejskiej. Znany już wstępne wyniki głosowania w Niemczech – tam prowadzi CDU/CSU.

Koło godziny 22:00 łączenie z Gracjanem Roztockim – znana w całej Polsce gwiazda internetu zdradza, że głosowała w dzisiejszych wyborach. Nie może zdradzić na kogo, bo pozostało jeszcze kilka minut ciszy wyborczej. Jednak razem z prowadzącymi audycję, zachęca Polaków do wzięcia udziału w wyborach.

22.10 – kolejny serwis informacyjny na antenie Radia LUZ! Znany już sondażowe wyniki wyborów – łączymy się z Tomaszem Kucem, który znajduje się w sztabie wrocławskiej PO. Jak podaje reporter uroczystość jest skromna, zorganizowana przez Stanisława Huskowskiego – w PO są zadowoleni z 45%, ale brakuje entuzjazmu, który pojawił się przy okazji poprzednich wyborów – Platforma liczyła na więcej.

Łączymy się również z Gabrielem Zbylutem, który znajduje się we wrocławskim sztabie PiS. Tam atmosfera jest gorąca, PiS podobnie, jak PO liczył na więcej – widać to było po reakcjach sympatyków obu partii.

Radością tryskają wrocławscy działacze SLD, zgromadzeni w klubie Lemoniada. Na miejscy pojawił się Bartosz Rutkowski, który, próbując zagłuszyć tłum, zdradził, że Sojusz jest zadowolony z wyniku, który oscyluje wokół 12 proc. SLD właśnie na tyle liczyło, to pozwoli spokojnie wprowadzić do PE jedynki z list.

W Wiadomościach pojawia się informacja, że amerykańska Polonia chętnie wybrała się do urn wyborczych, inaczej niż rodacy w kraju.

22.19 – łączymy się z Lidią Geringer de Oedenberg, rozmawiamy o atmosferze panującej w sztabie wrocławskiego SLD. - Bawimy się tuż przy rynku, w knajpce Lemoniada, jest tutaj 100 albo więcej ludzi, którzy obserwują na ekranach telewizorów przebieg powyborczych relacji – zdradza posłanka. Sojusz mimo tego, że już świętuje czeka na dalsze sondaże, które potwierdzą wynik partii.

22.30 – w studiu Radia LUZ 91.6 FM pojawia się Przemysław Wronecki. Rozmawiamy o tegorocznej frekwencji: - Były przewidywania, że frekwencja wyniesie mniej niż 20%, w lokalu, w którym ja się pojawiłem frekwencja wyniosła 28%.

Rozmawiamy też o przebiegu kampanii wyborczej we Wrocławiu, która w tym roku byłą wyjątkowo spokojna. Najzabawniejszą postacią wyborów do PE okazuje się Prezydent Rafał Dutkiewicz, który nikomu nie skąpił poparcia – wspierał kandydatów PiS, PO i SLD.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.