Facebook Google+ Twitter

Wrocław gości dzisiaj Dalajlamę

Dalajlama XIV przyleci dziś do Wrocławia, by spędzić w mieście dwa dni. Stolica Dolnego Śląska to jedyne miasto w Polsce, które wybrał z 85 pozycji.

Tenzin Gjaco - obecny Dalajlama XIV / Fot. http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/2/26/Dalai_Lama_1471_Luca_Galuzzi_2007.jpgDalajlama znany jest z zaangażowania w działalność misjonarską i polityczną na całym świecie. Na spotkaniach z głowami państw całego świata podkreśla rolę pokoju. Jego osoba cieszy się duża popularnością i dlatego sale podczas spotkań z nim pękają w szwach. Podobnie będzie we Wrocławiu.

Głównym punktem programu jest środowy wykład w Hali Stulecia, który rozpocznie się o godz. 14. Dalajlama wygłosi otwartą prelekcję na temat solidarności w świecie, przywołując tegoroczne obchody trzydziestej rocznicy podpisania porozumień sierpniowych i
powstania NSZZ Solidarność.

Na spotkanie z Dalajlamą w Hali Ludowej przygotowano ponad 5 tys. bezpłatnych wejściówek, które rozeszły się w błyskawicznym tempie.

W tym roku po wykładzie nie będzie jednak czasu na pytania od publiczności, gdyż
program pobytu we Wrocławiu jest bardzo napięty. Jego Świątobliwość najmilej wspomina spotkania z młodzieżą, dlatego w tym roku chcemy dać jemu i im szansę na rozmowę. Czas na pytania będzie w trakcie wizyty w kościele pw. Najświętszego Serca Jezusowego - tłumaczy Paweł Czuma, dyrektor biura prasowego prezydenta.

Rafał Dutkiewicz, prezydent Wrocławia, podkreśla, że to ogromny zaszczyt i wyróżnienie dla Stolicy Dolnego Śląska, że spośród 85 propozycji, wybrał właśnie Wrocław. W 2008r. Dalajlama, podczas ostatniej swojej wizyty we Wrocławiu, został honorowym obywatelem Wrocławia.

Program wizyty Dalajlamy

Środa, 22 września:
11.15 - powitanie na lotnisku przez prezydenta Wrocławia, przejazd do hotelu
14-14.45 - wykład w Hali Ludowej poświęcony roli solidarności w świecie
14.50 - krótki koncert chóru dziecięcego
15-15.30 - wizyta na wystawie "Solidarny Wrocław"
15.30-16 - wizyta w Synagodze pod Białym Bocianem.

Czwartek, 23 września:
9.45-10.15 - spotkanie z dziennikarzami
10.35 - 11.35 – wielowyznaniowe spotkanie z młodzieżą szkolną w kościele pw. Najświętszego Serca Jezusowego, pl. Grunwaldzki 3
13 - wyjazd na lotnisko i pożegnanie.

Poprzednia wizyta Dalajlamy we Wrocławiu w 2008 r.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

Ale przecież Solidarność jest pewnym symbolem suwerenności, prawda? Ograniczając Solidarność jedynie do związku nie miałaby sensu legendarność RUCHU Solidarność.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Chyba ktoś zapomniał że Solidarność to organizacja związkowa.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.