Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

16455 miejsce

Wrocław. I Festiwal Krasnoludków już w weekend

W dniach od 10 do 11 września odbędzie się we Wrocławiu I Festiwal Krasnoludków, mający na celu uczczenie wszystkich krasnoludków zamieszkujących miasto.

Plakat promujący imprezę / Fot. http://www.krasnale.pl/_libs/_cache/_thumbs/7a38497d802296ab3b7c0c58a8a9d04a.jpgKażdy kto choć raz odwiedził Wrocław na pewno spotkał niejednego małego i uroczego krasnala. Można je zobaczyć praktycznie w każdym miejscu w mieście: na Rynku, na Wyspie Słodowej, na Placu Grunwaldzkim, na bulwarze Ikara, przed Galeria Dominikańską czy też przy Zaułku Ossolińskich. Co ciekawe – każdy ma własne imię. Ile ich jest? Trudno powiedzieć, gdyż często padają ofiarą wandalizmu, lub kradzieży. Wiadomo jednak, że postawiono ich ponad sto i co pewien czas pojawiają coraz to nowe figurki, w coraz to bardziej zaskakujących miejscach.

Urząd miasta postanowił więc zorganizować imprezę, która jeszcze bardziej rozsławi, a przy tym uczci wszystkie skrzaty ukrywające się w zakamarkach miasta.

Krasnal Barduś, który swoje miejsce znalazł na Pl. Solidarności / Fot. http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/3/3d/Bardu%C5%9B-krasnal.JPGOrganizatorzy zapewniają, że program został przygotowany dla osób w każdym wieku.
W ramach imprezy odbędzie się m.in.: Marsz Poparcia dla Wrocławskich Krasnali, różnego rodzaju wykłady o krasnalach, pokazy mody oraz warsztaty biżuterii z Anna Orską. W programie przewidziano także konkursy festiwalowe takie jak: Wrocławskie Mistrzostwa w Grasnalu oraz konkurs kabaretowy w Teatrze Lalek. Na Rynku Głównym będzie można zobaczyć wystawę sfotografowanych krasnali oraz film Kingsajz.

Krasnal Młynarz z Wyspy Słodowej / Fot. http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/3/34/Wroc%C5%82aw_Krasnal_M%C5%82ynarz.JPGTo pierwszy tego typu festiwal. Mamy nadzieje na kolejne edycje. Impreza jest skierowana dla mieszkańców i turystów - mówi Monika Mazur z Biura Promocji Miasta.

Imprezę otworzą prezydent Wrocławia - Rafał Dutkiewicz i Katarzyna Figura, która jest ambasadorką festiwalu. Aktorka będzie uczestniczyć także w otwarciu wystawy fotograficznej, inauguracji Parku Staromiejskiego przy Teatrze Lalek oraz poprowadzi wykład o krasnoludkach.

Organizatorzy I Festiwalu Krasnoludków serdecznie zapraszają na imprezę. Gwarancja dobrej zabawy, jak na Wrocław przystało, zapewniona!

Plan festiwalu dostępny jest na stronie organizatora

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

  • Autor usunął profil
  • 08.09.2010 18:24

Krytykować to my będziemy ale i tak jesteśmy z nich dumni...ale mogłyby być ciut ładniejsze:)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Mimo krytyki wrocławskich Krasnali, ja mam do nich wielki sentyment. Szkoda, że mnie akurat nie ma we Wrocławiu.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Jeśli chcesz dodawać komentarze, musisz się zalogować.

Najpopularniejsze

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.