Facebook Google+ Twitter

Wrocław. I Festiwal Krasnoludków już w weekend

W dniach od 10 do 11 września odbędzie się we Wrocławiu I Festiwal Krasnoludków, mający na celu uczczenie wszystkich krasnoludków zamieszkujących miasto.

Plakat promujący imprezę / Fot. http://www.krasnale.pl/_libs/_cache/_thumbs/7a38497d802296ab3b7c0c58a8a9d04a.jpgKażdy kto choć raz odwiedził Wrocław na pewno spotkał niejednego małego i uroczego krasnala. Można je zobaczyć praktycznie w każdym miejscu w mieście: na Rynku, na Wyspie Słodowej, na Placu Grunwaldzkim, na bulwarze Ikara, przed Galeria Dominikańską czy też przy Zaułku Ossolińskich. Co ciekawe – każdy ma własne imię. Ile ich jest? Trudno powiedzieć, gdyż często padają ofiarą wandalizmu, lub kradzieży. Wiadomo jednak, że postawiono ich ponad sto i co pewien czas pojawiają coraz to nowe figurki, w coraz to bardziej zaskakujących miejscach.

Urząd miasta postanowił więc zorganizować imprezę, która jeszcze bardziej rozsławi, a przy tym uczci wszystkie skrzaty ukrywające się w zakamarkach miasta.

Krasnal Barduś, który swoje miejsce znalazł na Pl. Solidarności / Fot. http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/3/3d/Bardu%C5%9B-krasnal.JPGOrganizatorzy zapewniają, że program został przygotowany dla osób w każdym wieku.
W ramach imprezy odbędzie się m.in.: Marsz Poparcia dla Wrocławskich Krasnali, różnego rodzaju wykłady o krasnalach, pokazy mody oraz warsztaty biżuterii z Anna Orską. W programie przewidziano także konkursy festiwalowe takie jak: Wrocławskie Mistrzostwa w Grasnalu oraz konkurs kabaretowy w Teatrze Lalek. Na Rynku Głównym będzie można zobaczyć wystawę sfotografowanych krasnali oraz film Kingsajz.

Krasnal Młynarz z Wyspy Słodowej / Fot. http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/3/34/Wroc%C5%82aw_Krasnal_M%C5%82ynarz.JPGTo pierwszy tego typu festiwal. Mamy nadzieje na kolejne edycje. Impreza jest skierowana dla mieszkańców i turystów - mówi Monika Mazur z Biura Promocji Miasta.

Imprezę otworzą prezydent Wrocławia - Rafał Dutkiewicz i Katarzyna Figura, która jest ambasadorką festiwalu. Aktorka będzie uczestniczyć także w otwarciu wystawy fotograficznej, inauguracji Parku Staromiejskiego przy Teatrze Lalek oraz poprowadzi wykład o krasnoludkach.

Organizatorzy I Festiwalu Krasnoludków serdecznie zapraszają na imprezę. Gwarancja dobrej zabawy, jak na Wrocław przystało, zapewniona!

Plan festiwalu dostępny jest na stronie organizatora

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

  • Autor usunął profil
  • 08.09.2010 18:24

Krytykować to my będziemy ale i tak jesteśmy z nich dumni...ale mogłyby być ciut ładniejsze:)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Mimo krytyki wrocławskich Krasnali, ja mam do nich wielki sentyment. Szkoda, że mnie akurat nie ma we Wrocławiu.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.