Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

15326 miejsce

Wrocław. Ilona Antoniszyn-Klik konkuruje z Dutkiewiczem

Tegoroczne wybory samorządowe we Wrocławiu miały przebiegać spokojnie. Wrocławianie jednak musieli szybko zrozumieć, że walka o fotel prezydenta nie rozegra się w przyjaznej atmosferze.

 / Fot. zbiory prywatne Ilony Antoniszyn-KlikIlona Antoniszyn-Klik to kandydatka na prezydenta Wrocławia. Okazała się być niezwykle silną kobietą i mimo, że wielu podważa słuszność jej kandydatury, to zdobywa sympatię coraz szerszego grona wrocławian. Dlaczego? Determinacja, stanowczość i racjonalizm to cechy, które cenimy sobie u polityków, także u kobiet stających w szranki z mężczyznami. Samo kandydowanie przedstawicielki płci pięknej daje dobry przykład innym kobietom wahającym się, czy wejść na kręte drogi polityki.

Dolny Śląsk to szczególnie przyjazne miejsce dla kobiet sukcesu, wystarczy wymienić profesor Ewę Michnik - dyrektorkę Opery Wrocławskiej, Bente Kahan - piosenkarkę i aktorkę żydowskiego pochodzenia mieszkającą we Wrocławiu czy Lidię Geringer de Oedenberg - europosłankę. Trudno znaleźć jedną odpowiedź na pytanie, dlaczego to właśnie we Wrocławiu i na Dolnym Śląsku odnosi sukcesy tak wiele kobiet. Kandydatura Ilony Antoniszyn-Klik ucieszyła nawet tych, którzy nie deklarują poparcia dla niej.

Hasłem wyborczym kandydatki stało się zdanie: Wrocław potrzebuje kobiecej ręki. Każdy, kto rozmawiał z Iloną Antoniszyn wie, że to nie tylko slogan. Kilka dni temu dziennikarze Gazety Wyborczej zadali kilka pytań każdemu z kandydatów na prezydenta Wrocławia, jedno z nich dotyczyło izby wytrzeźwień, a dokładnie czy powinna być zlikwidowana.

Same odpowiedzi na to pytanie nie są tak istotne, jak reakcja kandydatów. - O czym my rozmawiamy? Izba Wytrzeźwień dotyczy 100 może 200 mieszkańców tego miasta, w przedszkolach przeciekają dachy, brakuje pieniędzy na inwestycje, a my zajmujemy się tematami zastępczymi - komentuje Ilona Antoniszyn dla Wiadomości24.

Ostro skrytykowała również stanowisko obecnego prezydenta, Rafała Dutkiewicza, starającego się o reelekcję, który zamierza zlikwidować izbę wytrzeźwień wtedy, kiedy szpitale będą gotowe na przyjęcie i opiekę nad osobami potrzebującymi pomocy po spożyciu alkoholu. –Nie chciałabym, by pijane osoby zakłócały spokój chorym w szpitalach, izba wytrzeźwień powinna działać, a osoby, które ją odwiedzają powinni za tą opiekę płacić – dodaje Antoniszyn.

Królowa jest jedna – takie hasła pojawiają się na plakatach wyborczych Ilony Antoniszyn-Klik, ale czy / Fot. zbiory prywatne Ilony Antoniszyn-Klik ma szansę na koronację? Walka trwa zawsze do końca, zdecydowanym faworytem w wyborach jest Rafał Dutkiewicz, jednak kandydatura Ilony Antoniszyn-Klik ukazuje wrocławianom silną kobietę, ambitną i mocno stąpającą po ziemi.

Kandydatka na prezydenta pełni obecnie funkcję wicewojewody dolnośląskiego, a za sobą ma urzędniczą karierę, dzięki temu potrafi rzeczowo i konkretnie odpowiadać na pytania wyborców. Właśnie na plakatach tej kandydatki umieściłbym nieco zmodyfikowane hasło PO: Nie róbmy polityki. Budujmy Wrocław. Zdecydowanie lepiej by pasowało na plakatach Ilony Antoniszn-Klik niż działaczy Platformy Obywatelskiej.

Ilona Antoniszyn-Klik kandyduje z listy PSL.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (10):

Sortuj komentarze:

Panie redaktorze, jak to się stało, że zdjęcia zamieścił pan z prywatnego archiwum pani Ilony?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Antoniszyn - Klik jest konkretna.
Ale bez szans.

Komentarz został ukrytyrozwiń
wyrocznia
  • wyrocznia
  • 16.11.2010 11:51

i padł blady strach i zwątpienie...

Komentarz został ukrytyrozwiń

pan Analityk też mnie bardzo zadziwia swoimi danymi ;)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Panie "analityk", te pana wyliczenia sumują się do 121,8 % :D
Możesz je pan sobie wsadzić w cztery pierwsze litery własnej ksywki :D

Komentarz został ukrytyrozwiń
analityk
  • analityk
  • 15.11.2010 17:43

Gdyby wybory odbyły się dziś, wg Pracowni Analiz Obywatelskich, we Wrocławiu wygrałby je Dawid Jackiewicz 47,3%, drugi był by Rafał Dudkiewicz z poparciem 39,7%,a na 3 pozycji znalazła się Grażyna Ostrowska 34,8%.

Komentarz został ukrytyrozwiń
Ania Kowal
  • Ania Kowal
  • 15.11.2010 14:16

Też uczestniczyłam ostatnio w jednej z debat, w której bardzo mi się spodobała Pani Ilona, wcześniej mało o niej słyszałam, ale od tamtej debaty śledzę artykuły i wywiady z Panią Iloną. Spodobało mi się to, że jest konkretna, wie co chce osiągnąć i z tego co zauważyłam to ma chęci, jest otwarta, uśmiechnięta. Do tej pory nie spotkałam takiego polityka, więc stawiam na Panią Ilonę. Jeszcze mnie nie rozczarowała, jak pozostali kandydaci.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Tydzień temu uczestniczyłem w debacie z udziałem Pani Ilony.
Powiem szczerze, że nie wypadała na niej świetnie, a pytania od audytorium trochę ją pogubiły...
Jednak to Dawid Jackiewicz ma największe, sondażowe poparcie spośród 'przegranych kandydatów'.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Królowa, cesarzowa, guru i ci jeszcze? Mierne.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Jedna gwiazdka - za pominięcie tak "nieistotnej" informacji, że ta pani jest kandydatką PSL.
"Nie róbmy polityki".
Dobre sobie ;)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.