Facebook Google+ Twitter

Wrocław: intensywne opady śniegu sparaliżowały miasto

Zima nie odpuszcza. We Wrocławiu, od wczorajszego wieczora, obficie pada śnieg. Sytuacja na drogach jest tragiczna.

Wrocław: intensywne opady śniegu sparaliżowały miasto / Fot. Mariusz Lehmann Od wczoraj praktycznie bez przerwy obficie pada śnieg. Drogowcy nie mogą poradzić sobie z odśnieżaniem nawet głównych ulic, na których zalega zbity śnieg albo błoto pośniegowe. Warunki drogowe w mieście są bardzo trudne. Ze śniegiem na chodnikach walczą dozorcy bloków i służby komunalne, które pracują na pełnych obrotach.

Od rana doszło do wielu wypadków i kolizji. Na ulicy Świdnickiej samochód ciężarowy zerwał trakcję tramwajową. Skutkiem tego są ogromne korki od dworca głównego PKP aż do ulicy Świdnickiej. Ruch tramwajowy został wstrzymany. Oznacza to, że przynajmniej do godziny 13 nie dostaniemy się z Krzyków i Oporowa do centrum.

Jak dowiedzieliśmy się od dyżurującego meteorologa IMiGW, obfite opady śniegu we Wrocławiu potrwają do wczesnych godzin popołudniowych. Śnieg będzie padał, ale już nie aż tak obficie, przynajmniej do niedzieli.

Na wrocławskim lotnisku pługi od wczoraj pracują pełną parą tak, aby loty odbywały się planowo. Niestety mogą zdarzyć się opóźnienia w odlotach. Dziś rano nie odleciał samolot do Monachium z powodu złych warunków atmosferycznych w Niemczech.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

Łoo kogóżto ja widzę! Czyżby wielki come back?

Nawet mnie nie drażnij tym cholernym śniegiem -już zdążyłem połamać łopatę do sniegu:/
ps. Tak mi się wydaje, że ten śnieg pada bez większych przerw od przedwczoraj...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Chyba za bardzo wystraszyłeś się tej zimy, bo nawet z domu nie wyszedłeś, żeby postarać się o nieco ciekawszy fotoreportaż pokazujący sytuację w mieście. Zdjęcie zrobione z okna trochę słabe, zarówno tematycznie jak i kompozycyjnie( zbyt dużą część kadru wypełnia zupełnie nijakie i szare niebo, a do tego pisząc o tym, że drogowcy nie nadążają z odśnieżaniem, pokazujesz ładną, odśnieżoną, czarną nawierzchnię)
Ciężarówka zerwała trakcję z powodu złych warunków na drodze, czy przez to, że była za wysoka? Niestety, nie dowiedziałem się tego z Twojej relacji. Tekst o zbyt dużym zabarwieniu grozy. W końcu to luty i to, że pada śnieg to raczej normalne.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.