Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

9356 miejsce

Wrocław. Jak ubrać wiersze w multimedia

Poezja nie musi kojarzyć się ze szkolną ławą i zaułkami biblioteki. Udowadniają do twórcy spektaklu „Ubierz mnie w słowa”. Tu współczesne erotyki przeplatają się z muzyką i grafiką, a modelki w unikatowych kostiumach animują… wiersze.

 / Fot. A. Gisges-DaleckaEfekt? Przekonajcie się sami we Wrocławiu 27 listopada 2016 r. Niedziela. W sam raz ku refleksji po andrzejkowych zabawach i wróżbach. Spektakl bowiem w nowatorski sposób opowiada o odwiecznej grze relacji między kobietą a mężczyzną. Autorzy przełamują schemat biernego odbiorcy i włączają go w tok wydarzeń, które dzieją się na scenie, a właściwie dookoła widza.
W projekt zaangażowanych jest 20 artystów z wielu miast, od Szczecina po Kraków. Scenariusz oparto na poezji, którą stworzył współczesny autor, Mariusz S. Kusion. Całość dopełniają ręcznie wykonane, niebanalne kostiumy, ponadto wokal na żywo, a nawet bodypainting. Spektakl jest realizowany w ramach programu Współorganizacji Projektów MikroGRANTY 2016 Europejskiej Stolicy Kultury 2016. Wstęp wolny.
Więcej o projekcie i twórcach na fp: https://www.facebook.com/Spektakl-multimedialny-Ubierz-mnie-w-s%C5%82owa-1893708220856547/
Scenariusz, reżyseria - Aleksandra Gisges-Dalecka;
Scenografia, kostiumy – Lilianna Borowska;
Główne role – Anna Kurek-Mikołajczyk, Mariusz S. Kusion;
Wokal – Natalia Borysewicz (teatr Capitol).
Data i miejsce: 27 listopada 2016 r., g. 17, w centrum Wrocławia, ul. Świdnicka 8c, „Barbara” - Infopunkt / kawiarnia / kultura.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.