Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

28723 miejsce

Wrocław. Jak wybrać szkołę nauki jazdy, by zdać egzamin?

Ulegliśmy modzie na tworzenie list rankingowych, które z założenia mają nam pomóc przy podejmowaniu słusznych decyzji. Dotyczy to uczelni, produktów, usług, a także szkół jazdy. Pytanie tylko, czy taki ranking jest wiarygodny?

Andrzej Świsulski / Fot. Sebastian OttenbreitNa co zwrócić uwagę przy wyborze szkoły jazdy? Najłatwiej jest zajrzeć do rankingu tworzonego przez Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego we Wrocławiu na podstawie prowadzonych ewidencji zdanych egzaminów. Im większa "zdawalność" tym szkoła jest wyżej na listach. Wydaje się to dość logiczne, jednak jak pokazują realia, na ranking sporządzany przez WORD należy nałożyć kilka poprawek. Nie uwzględnia on wielu aspektów, o których nie można zapominać przy wyborze szkoły jazdy. Mimo tego wciąż może być dobrym punktem wyjścia w poszukiwaniach odpowiedniego dla siebie ośrodka szkolenia.

We Wrocławiu kierowcy zgodnie polecają jedną z wrocławskich szkół, która w rankingu jest na czwartym miejscu. Na czym polega różnica zdań kierowców i pracowników Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego? - Zasadniczym błędem rankingów sporządzanych przez WORD-y jest zestawianie szkół bez uwzględnienia różnic w liczbie przeszkolonych osób - uważa Andrzej Świsulski, założyciel szkoły jazdy Kursant.

- Prosiliśmy, by pogrupować szkoły na mniejsze i większe - dodaje. - Jesteśmy w tych samych rankingach, co szkoły, które szkolą raptem 100 osób. Na nasze kursy w ciągu roku uczęszcza natomiast ok. 2 tysiące osób. Większe jest prawdopodobieństwo, że z 200 osób za pierwszym razem zda 100. I to już jest 50 proc., a u nas, by uzyskać ten sam poziom musi zdać tysiąc osób za pierwszym razem. Mamy zawieszoną poprzeczkę o wiele wyżej.

Na co jeszcze warto zwrócić uwagę? Zauważyłem, że nie wszystkie szkoły oferują szkolenie na samochodach, na jakich jest zdawany egzamin państwowy.

Ważne jest też położenie szkoły. Najlepiej aby znajdowała się ona w strefie egzaminacyjnej. Znajomość terenu zdecydowanie pomaga w uzyskaniu pozytywnego wyniku. Często na jezdni nie są widoczne znaki poziome, ale o dziwo, egzaminatorów WORD taki stan rzeczy zupełnie nie powstrzymuje od oblania kursanta za wjechanie na zupełnie niewidoczną ciągłą linię na brukowanej ulicy.

Wybór instruktora. W mniejszych szkołach nie możemy pozwolić sobie na poszukiwanie osoby w pełni nam odpowiadającej. A to właśnie instruktor ma kluczowy wpływ na sposób przeprowadzenia szkolenia i jego efekty.

Tym materiałem rozpoczynamy cykl artykułów, w których zweryfikujemy opinie na temat wrocławskich szkół jazdy i obalimy mity związane z egzaminem państwowym.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (3):

Sortuj komentarze:

Moja ulubiona szkoła jazdy to najbardziej prestiżowa szkoła w łotewskiej http://www.autoskola-presto.com/auto-moto-skola ;)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Myślę, że z praktycznego powodu ważniejsze jest, aby szkoła ta znajdowala się np. blisko miejsca zamieszkania.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Hmm... Nie wiem, czy rzeczywiście lokalizacja samej szkoły nauki jazdy w strefie przeprowadzania egzaminu praktycznego jest jakimś kryterium wyboru. Jeśli strefa jest jedna, doskonale znają ją wszyscy instruktorzy. Bo i tak tam ćwiczą z kandydatami na kierowców.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.