Facebook Google+ Twitter

Wrocław jest bezpieczny, nie grozi mu powódź

- Sytuacja jest pod kontrolą. Jesteśmy spokojni o Wrocław - powiedział prezydent Wrocławia Rafał Dutkiewicz po posiedzeniu zespołu zarządzania kryzysowego, w trakcie którego omawiano sytuację zagrożenia powodziowego w obrębie Wrocławia.

W spotkaniu udział wzięli przedstawiciele najważniejszych służb odpowiedzialnych za ochronę stolicy Dolnego Śląska. Po spotkaniu prezydent Dutkiewicz stwierdził, że działania podejmowane są w porozumieniu ze sztabem wojewódzkim, a zalewanie polderów podwrocławskich, na które wyraził zgodę wojewoda Rafał Jurkowlaniec, niewątpliwie przyniesie Wrocławiowi ulgę. Od dziś będą także wzmacniane wały przeciwpowodziowe na Osobowicach oraz w miejscu zbiegu Odry i Widawy. We Wrocławiu Centrum Zarządzania Kryzysowego i służby ratownicze pracują w trybie ciągłym.

Prezydent Dutkiewicz podkreślił, że przepustowość Wrocławskiego Węzła Wodnego, który chroni miasto przed wielką wodą, to 3 tysiące metrów sześciennych na sekundę. Spodziewana fala kulminacyjna, według wszelkich prognoz, wyniesie maksymalnie 2,4 tysiące metrów sześciennych na sekundę. Niepokój władz Wrocławia budzi jedynie czas, w którym fala przepływać będzie przez miasto. Szacunkowo wyniesie on 24 godziny, co może powodować namakanie wałów.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.