Facebook Google+ Twitter

Wrocław: jeszcze tylko 4 dni Sputnika

Trwa 3. Festiwal Filmów Rosyjskich "Sputnik". Jego wrocławska edycja w kinie "Warszawa" zakończy się w najbliższy czwartek. Przed nami jeszcze takie produkcje, jak "Los człowieka", czy "4 pory miłości"

Logo festiwalu / Fot. Materiały promocyjneDla fanów rosyjskich filmów krótkometrażowych, smutna wiadomość. Wczoraj była jedyna szansa na obejrzenie takiego bloku, z projekcjami filmów: "Epoka lodowcowa", "Moskwa"
i "U Sierioży". Czeka nas jednak jeszcze wiele ważnych seansów.

Już dziś zobaczyć będzie można np. przełomowe dzieło w historii kina radzieckiego "Lecą Żurawie" Michaiła Kałatozowa. W kolejnych dniach na ekranie pojawią się m.in.: "Osobliwości narodowego polowania" w reżyserii A. Rogożkina (17.11), "Dworzec dla dwojga" Riazanowa (18.11). "Minnesota" Proszkina i dramat Bałabanowa z 2008 r., "Morfina", zamkną uroczyście całą imprezę.

- Zastanawiamy się właśnie, czy nie iść na jeden z tych filmów - wypowiedzieli się dla nas Kino "Warszawa" przy ul. Piłsudskiego we Wrocławiu, trwa pokaz filmów krótkometrażowych / Fot. Kajetan Balcerczytający dziś repertuar kina młodzi ludzie. Na pytanie, dlaczego wybraliby się akurat na pokaz filmów rosyjskich, mówią: - To świetna inicjatywa. Nigdzie indziej nie puszczają takich filmów, to jedyna okazja, aby je zobaczyć...

Bilet na każdy z seansów nabyć można w kasie kina "Warszawa" w cenie 10 zł.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.