Facebook Google+ Twitter

Wrocław. Kampania samorządowa nabiera tempa

Prezydent Dutkiewicz jest pewny zwycięstwa w pierwszej turze wyborów. Pozostali kandydaci zapowiadają walkę o fotel prezydenta stolicy Dolnego Śląska.

We Wrocławiu rozpoczyna się walka o fotel prezydenta miasta. / Fot. http://commons.wikimedia.org/wiki/File:Breslau-rathaus.jpgW minioną sobotę swojego kandydata na stanowisko prezydenta miasta przedstawiła Platforma Obywatelska. Został nim Sławomir Piechota, a nie jak wcześnie nieoficjalnie mówiono, europoseł Jacek Protasiewicz. Obecny w sobotę we Wrocławiu Marszałek Sejmu Grzegorz Schetyna powiedział, że kandydatura Piechoty daje nadzieję, że Wrocławianie poczują, iż przychodzi nowy czas w historii miasta. Jak zwracano uwagę, kandydatura posła Piechoty jest elementem potwierdzenia europejskości stolicy Dolnego Śląska. W tym miejscu trzeba dodać, że poseł porusza się na wózku inwalidzkim. Jarosław Duda, wiceminister pracy i polityki społecznej, tłumaczył, że ta kandydatura to pytanie o charakterze kulturowo-cywilizacyjnym. "Lepszy dla Wrocławia" – to hasło ubiegającego się o fotel prezydenta Wrocławia Jarosława Piechoty.

Dutkiewicz po raz trzeci


- Chciałbym, aby Dolny Śląsk był najszybciej rozwijającym się regionem w Polsce, w którym powstaje najwięcej miejsc pracy i inwestycji infrastrukturalnych – deklarował wczoraj prezydent Wrocławia Rafał Dutkiewicz. Urzędujący od dwóch kadencji samorządowiec mówił, że liczy na zdecydowane zwycięstwo w pierwszej turze wyborów. Oprócz fotela prezydenckiego Komitet Wyborczy Wyborców Rafała Dutkiewicza będzie walczył również o mandaty w radzie miejskiej, gdzie liczy na 21 mandatów. Komitet będzie również ubiegał się o mandaty w sejmiku wojewódzkim.

Programowe Prawo i Sprawiedliwość


Kampanię wyborczą rozpoczęło także dolnośląskie Prawo i Sprawiedliwość. Ugrupowanie oficjalnie nie przedstawiło jeszcze swojego kandydata, który będzie walczył o fotel prezydenta stolicy Dolnego Śląska. Skupiono się natomiast na przedstawieniu programu wyborczego. Jak argumentował Dawid Jackiewicz, przewodniczący PiS w okręgu wrocławskim, program wyznacza kierunek, a poszczególni kandydaci służyć będą jego realizacji. Cały przygotowany na dziś dokument składa się z 10 obszarów tematycznych. - Widzimy Dolny Śląsk jako jedność, jako spójny organizm, który musi funkcjonować w oparciu o zasady solidarności. Nie może być tak, że we Wrocławiu mamy jednocyfrowe bezrobocie, a w obszarze Kotliny Kłodzkiej, czy Dzierżoniowa bezrobocie sięga ponad 25 procent – tłumaczył Jackiewicz. Dolnośląskie Prawo i Sprawiedliwość zapowiedziało, że oficjalnego kandydata na stanowisko prezydenta Wrocławia poznamy w przyszłym tygodniu. Nieoficjalnie mówi się, że ma nim zostać Dawid Jackiewicz. Zainteresowany unika jednoznacznej odpowiedzi na to pytanie. „Wspólny, solidny rozwój Dolnego Śląska” - to hasło wyborcze, z jakim PiS wystartuje w tegorocznych wyborach w województwie dolnośląskim.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.