Facebook Google+ Twitter

Wrocław. Kampania samorządowa za 1,5 tysiąca złotych

Tyle pieniędzy chce na kampanię przeznaczyć Agnieszka Prusak-Cybulska. Kandydatka na radną z listy SLD nie chce wywieszać billboardów, nie będzie stosować PR. Stawia pierwsze kroki w samorządowej batalii. Mieszka z mężem w Śródmieściu.

 / Fot. Paweł RelikowskiAgnieszkę poznałem przypadkowo. Na jednej z kulturalnych imprez rzuciła mi się w oczy szczebiota. Było jej wszędzie pełno. Po bliższym poznaniu okazało się, iż jest to dziewczyna wulkan. Absolwentka Akademii Sztuk Pięknych we Wrocławiu, gdzie ukończyła Wydział Malarstwa w pracowni prof. Aleksandra Dymitrowicza. Prowadzi autorskie programy „Lekcje kultury” oraz „Szpital w kolorze” w Ośrodku Kultury i Sztuki we Wrocławiu. Dzięki niej ponad 2 tys. niepełnosprawnych dzieci, młodzieży i osób starszych z blisko 70 domów pomocy społecznej, zakładów opiekuńczo-leczniczych i domów dziecka, miało możliwość zwiedzania we Wrocławiu Muzeum Narodowego, Panoramy Racławickiej, mogło też uczestniczyć w spektaklach i przedstawieniach w Operze i Teatrze Polskim.

Osadzeni w Zakładzie Karnym nr 1 We Wrocławiu uczą się historii sztuki, technik malarskich i malowania. Ich prace trafiają na różne oddziały szpitalne. Agnieszka jest autorką prawie 30 wystaw indywidualnych i zbiorowych. Jej sztuka jest społecznie zaangażowana.

Spotkanie na pl. św.Macieja.

 / Fot. Paweł RelikowskiMiałem dzisiaj okazję uczestniczyć w inauguracji kampanii wyborczej Agnieszki. Zorganizowała ją na placu św.Macieja, gdzie wśród oddanych sobie przyjaciół podzieliła się swoimi planami i programem wyborczym.
Wśród zebranych widziałem europosła Józefa Piniora, który udzielił Agnieszce poparcia oraz tłum niepełnosprawnych i byłych więźniów zakładów karnych. Tłum patrzący z uwielbieniem na swoją orędowniczkę.

W skład komitetu wyborczego wchodzą wolontariusze z tego środowiska. Oni stanowią jego kierownictwo, oni pracują na rzecz wyboru Agnieszki na radną. Oddani i wierni. Spłacający, jeżeli można użyć tego słowa, dług wdzięczności osobie, która im pomogła, która pierwsza wyciągnęła do nich rękę.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (18):

Sortuj komentarze:

wojtek
  • wojtek
  • 24.10.2010 12:18

Należy się tylko cieszyć, że w dobie komercji ktoś chce zajmować się taką niewdzięczną tematyką. Dla wielu widok leżącego człowieka na ulicy nie robi wrażenia. Agnieszka Prusak Cybulska jest osobą, która napewno zareaguje i pomoże, jej obecność w samorządzie może tylko podnieść dotychczasowe standardy moralne i etyczne naszych polityków. Wykorzystajmy społecznie jej kreatywność i zaangażowanie. Koszt jej kampanii powinien być obowiązującym limitem dla ubiegających się o mandat radnego. Nie siwa broda czyni mędrcem, dlatego aluzje co do wieku kandydatki są śmieszne. Dla mnie liczy się przygotowanie merytoryczne oraz predyspozycje a te Pani Agnieszka posiada.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Irku, piękny tekst o pięknej, z głęboko humanitarnym przesłaniem kampanii:
"...Pieniądze na billboardy i podobny PR przekażcie na pomoc dla tych ludzi, przekażcie na Domy Pomocy Społecznej, Domy Dziecka. Tak, 1,5 tys. zł przy takim Sztabie Wyborczym to wielokrotny majątek."

Czytając komentarze pod tekstem, z przerażającym zdziwieniem dostrzegam, że zjawisko normalności o ludzkiej twarzy odbierane jest nacechowaniem emocjonalnym. Aż tyle niepokoju, że zabraknie miejsca na emocje rozliczania z obietnic, których w tej kampanii po prostu nie ma, bo "nie pieniądze a chęć szczera" przekuwają obietnice w czyn?
Więcej emocji przebija w tłumaczeniu Wydawcy Rafał Gdak Wczoraj 19:08:
"Tekst nie znalazł się w dziale polityka, bo jest nacechowany emocjonalnie. Oczywiście to żadna wada, a w powyższym przypadku nawet zaleta, niemniej unikamy publikowania w działach INFORMACYJNYCH tekstów, które w ten czy inny sposób zawierają opinię."
Nie zaszkodziło tekstowi, że nie znalazł się w dziale polityka, bo w tym dziale coraz mniej ludzkich odruchów, ale żeby informacja, wyrażająca pozytywne działanie nie znalazła miejsca w kategorii Opinie?
Trzeba naprawdę być rozgrzanym emocjonalnie, aby w ciągu słów, czterech zaledwie wersów, kolejnym słowem zaprzeczać określeniom poprzedzającym (w powyższym przypadku nawet zaleta, niemniej unikamy publikowania w działach INFORMACYJNYCH tekstów, które w ten czy inny sposób zawierają opinię).
Paradoks tego tłumaczenia zacieśnia się w wycenie uzdrawiających relacji międzyludzkich pod metką z wartością 3 gr.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Panie Zaj, skąd u Pana tyle pogardy? To widać, słychać i czuć. A może problem z samym sobą?

Komentarz został ukrytyrozwiń
marco
  • marco
  • 14.10.2010 11:03

Zaj pan nienawiscią widze do wszytykiego ziaje. problemy w zyciu to panska domena.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Irek, nie łam się. Media mainstreamowe działają jak dobrze naoliwiona maszyna do nabijania punktów poparcia Tuskowi. Taki multipakietowy, korporacyjny jednoręki bandyta. Pisanie wprost, że się popiera tego i tego nie wypada.

Oczywiście pani Agnieszka nie ma we Wrocławiu najmniejszych szans. Co gorsza, nawet jej główne postulaty, które dotyczą osób niepełnosprawnych, trafią w próżnię, ponieważ jednym z kandydatów jest Piechota z PO, jeżdżący na wózku i powszechnie kojarzony w mieście jako ambasador niepełnosprawnych w mieście. Nie wspominając już o tym, że we Wrocławiu nigdy nie rządziło SLD i raczej nieprędko się to zmieni.

Sama postać bardzo interesująca, niewątpliwie pani Agnieszka jest prawdziwym społecznikiem i robi masę dobrej roboty, za co szacunek. Nie da się też ukryć, patrząc na zdjęcia, że jest w sposób świadomy atrakcyjną kobietą.

Komentarz został ukrytyrozwiń
Tadeusz Zaj
  • Tadeusz Zaj
  • 13.10.2010 23:38

Agnieszka Prusak- Cybulska bez wątpienia zostanie...bohaterką tego artykuliku.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Powodzenia w wyborach dla pani Agnieszki dziewczyny z charyzmą...bo trzeba mieć nadzieje na odmianę naszego życia

Komentarz został ukrytyrozwiń

Rafale, masz rację:). Ale spróbujmy oddzielić ziarno od plew. Ja jestem do dzisiaj w szoku, widząc ludzi "lekceważonych" śmiejących się, głaskających, tulących i proszących co chwilę przyjdźcie do nas. To nie jest opis na dwa słowa. Agnieszka to, Agnieszka tamto.
P.S. Dziękuję w imieniu tych ludzi za zmianę miejsca materiału. Nie można było sprawić im większej radości.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Ale przede wszystkim Irku serwisem dziennikarstwa obywatelskiego :) Poza tym mamy już czas kampanii wyborczej - tym bardziej nie możemy "reklamować" żadnego z kandydatów w dziale, który jest z założenia informacyjny :D

Komentarz został ukrytyrozwiń

@Ewo, trudno ich nie pokazywać widząc to na własne oczy i słysząc na własne uszy.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.