Facebook Google+ Twitter

Wrocław. Koncert muzyki klasycznej dla chorych na nowotwory

Koncert muzyki klasycznej na rzecz pacjentów Dolnośląskiego Centrum Onkologii odbędzie się 3 grudnia w sobotę, we wrocławskim klubie Firlej. Organizują go wolontariusze z Fundacji Dobrze że Jesteś.

Fundacja Dobrze że Jesteś (której nazwę zapisuje się właśnie „bez przecinka”) istnieje od 2005 roku i działa w 6 miastach wojewódzkich Polski. Jej wolontariusze, w charakterystycznych żółtych koszulkach, przebywają na oddziałach onkologicznych. Pomagają pacjentom w drobnych czynnościach codziennych, towarzyszą w drodze na badania, a przede wszystkim wspierają psychicznie.

Dochód z tytułowego koncertu przeznaczony jest na wyposażenie świetlicy dla pacjentów DCO. Miejsce to ma być wzorowane na Przyjaznej Poczekalni, jaka już istnieje w Klinice Hematologii przy Wybrzeżu Pasteura. Świetlica to kameralne miejsce, gdzie pacjenci - przebywający na leczeniu nawet kilka miesięcy - będą mogli usiąść, porozmawiać, wypić herbatę, posłuchać muzyki i pograć w szachy. Wolontariusze chcą zapewnić im w ten sposób odrobinę domowego ciepła.

Na koncercie w "Firleju" 3 grudnia zagrają studenci Akademii Muzycznej im. Karola Lipińskiego we Wrocławiu. Bilet wstępu na to wydarzenie kosztuje symboliczne 5 zł.

Patronat honorowy nad koncertem objęło miasto Wrocław. Patronat prasowy sprawują: iTV wro, TeDe, telewizja studencka Styk, radio RMF Classic, portale: Onkologia.pl, Informacja Kulturalno-Sportowa Studentów, Miasto w Formie. Sponsorzy: kwiaciarnia „U Brydzi”, Klub Firlej, Opti Group

3 grudnia, sobota, godzina 18.00. Klub Firlej, ul. Grabiszyńska 56, WrocławDo Wiadomości24 możesz dodać własny tekst, wideo lub zdjęcia. Tylko tu przeczyta Cię milion.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.