Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

12758 miejsce

Wrocław. Kup dziecku książkę

Rusza kolejna akcja projektu "Na dobry początek", promującego czytelnictwo od najmłodszych lat. Tym razem zbierane będą książki dla dzieci, pochodzących z rodzin zagrożonych wykluczeniem społecznym.

Akcja trwa od 15 listopada do 20 grudnia 2010 / Fot. http://www.wroclaw.pl/kup,1.dhtmlProjekt "Na dobry początek" zainicjowany został przez Miejską Bibliotekę Publiczną we Wrocławiu. Jego głównym przedsięwzięciem jest dystrybucja zestawów książek i materiałów edukacyjnych dla rodziców z dziećmi od 0 do 5 roku życia, rozdawanych noworodkom w wybranych szpitalach Wrocławia. W skład czytelniczej "wyprawki", zwanej potocznie starterem, wchodzą także broszury, zawierające listę polecanych książek dla rodziców i ich pociech, ulotki z ofertą bezpłatnych zajęć dla najmłodszych, organizowanych we wrocławskich bibliotekach publicznych, symboliczna, pierwsza karta biblioteczna, a także informacje o tym, jak za pomocą książek zorganizować dziecku fascynującą rozrywkę.

Kolejnym elementem projektu jest akcja "Kup dziecku książkę", której partnerem została instytucja kulturalna Wrocław 2016. Trwać ona będzie od 15 listopada do 20 grudnia 2010 roku. W tym czasie we wszystkich wrocławskich salonach sieci Empik oraz w księgarni Falanster ustawione zostaną specjalne pojemniki, do których będzie można wrzucić świeżo zakupione książki dla dzieci i młodzieży. Stamtąd, za pośrednictwem Miejskich Ośrodków Pomocy Społecznej, trafią one do dzieci z rodzin zagrożonych wykluczeniem społecznym. Podobny pojemnik stanie także w Muzeum Architektury podczas grudniowych Wrocławskich Promocji Dobrych Książek.

Podsumowanie akcji odbędzie się 9 stycznia 2011 roku o godz. 13.00 na specjalnym koncercie, zorganizowanym w Filharmonii Wrocławskiej. Zaproszeni zostaną na niego rodzice z dziećmi, do których trafiły zarówno pakiety projektu "Na dobry początek", jak i podarki z akcji "Kup dziecku książkę".

Więcej o projekcie przeczytać można na stronie internetowej Miejskiej Biblioteki Publicznej we Wrocławiu.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (6):

Sortuj komentarze:

Świetny pomysł. Jest mnóstwo dobrych, pięknie wydanych książek dla dzieci. Żal, że nie wszystkie mają do nich dostęp. Warto to zmieniać...

Komentarz został ukrytyrozwiń
Aleks90
  • Aleks90
  • 20.11.2010 13:50

W Szprotawie w sklepie mięsnym w Domu Chleba pracuję na mięsnym osoba która kradnie i unika co tydzień pracy tłumacząc się że jedzie do szkoły (chyba powinna mieć wybór między pracą a szkoła, zwłaszcza że powinna z jakim kolwiek wykształceniem pracować jako sprzedawczyni) i tego dnia zostawia samą dziewczyną do obsługi a oprócz tego bierze pieniądze z kasy fiskalnej. Pracowała kiedyś w Eko(wtedy w Romie)ale zwilnili ją za kradzieże.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Mądra akcja i rzetelny artykuł !

A my zachęcamy jeszcze raz do poparcia naszej akcji... http://ksiazkaznadzieja.blog.onet.pl/

Komentarz został ukrytyrozwiń

Pożyteczna akcja.*****

Komentarz został ukrytyrozwiń

Każdy pomysł jest super, jeśli tylko pomaga dzieciom ;)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Super pomysł.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.