Facebook Google+ Twitter

Wrocław: Kurs z pierwszej pomocy dla strażaków ochotników

W niedzielę, 7 grudnia odbyła się pierwsza część szkolenia z pierwszej pomocy dla strażaków OSP pow. wrocławskiego organizowanego przez Polski Serwis Pożarniczy. Na pierwszy ogień poszła jednostka Ochotniczej Straży Pożarnej z Rogowa Sobóckiego.

Pośrednim organizatorem kursu jest Polski Serwis Pożarniczy www.remiza.com.pl. Przedstawiciele serwisu pożarniczego organizują taki kurs po raz pierwszy. Kurs prowadzony jest pod patronatem Polskiego Czerwonego Krzyża, trwa 16 godzin lekcyjnych (12 zegarowych), a kończy się egzaminem, po którego zaliczeniu otrzymuje się certyfikat ukończenia szkolenia uznawany na terenie wszystkich krajów UE. Za nami pierwsze spotkanie trwające sześć godzin.

O godzinie 9.00, wszyscy spotkali się w sali wykładowej Polskiego Czerwonego Krzyża przy ul. Składowej we Wrocławiu. Razem z cywilnymi uczestnikami szkolenia uczestniczyli w wielu bardzo ciekawych wykładach, przeplatanych szkoleniem praktycznym. Na pierwszym spotkaniu słuchacze kursu nauczyli się m.in
jak wzywać pomoc, jak ewakuować poszkodowanych, co to są czynności życiowe oraz jak postępować w razie ich utraty.

Szkolenie zapoznali się z zasadami resuscytacji krążeniowo-oddechowej, którą mieli okazję przećwiczyć w praktyce, reanimując manekina. Po pierwszym spotkaniu potrafią już ułożyć poszkodowanego w pozycji bocznej-ustalonej oraz wykonać badanie fizykalne. W związku z obecnością strażaków poznali też wyposażenie torby PSP R1, w której posiadanie weszła kilka dni temu jednostka z Rogowa Sobóckiego.
Dokładnie przećwiczyli ewakuacje poszkodowanego z samochodu przy użyciu chwytu Rautka, przekładanie go na deskę oraz zabezpieczanie urazów za pomocą szyn dołączonych do tego zestawu. Kolejne spotkanie za tydzień.

[b]Więcej zdjęć i informacji na www.remiza.com.pl

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.